Siyaset
Giriş Tarihi : 01-10-2020 21:33   Güncelleme : 01-10-2020 21:49

AK Parti Çayeli İlçe Başkanlığına Soruşturma İddiası!

AK Parti Çayeli İlçe Başkanlığı’nın başlattığı “Hemen Üye Olun, Külliye’de Bir Gün Geçirme Fırsatını Siz Yakalayın” kampanyası başta bölge olmak üzere ülke genelinde gündem ve tepkilere neden oldu.

AK Parti Çayeli İlçe Başkanlığına Soruşturma İddiası!

Rize’nin Çayeli ilçesinde AK Parti İlçe Başkanlığı tarafından başlatılan Üye Kampanyası nedeniyle soruşturma başlatıldı.

Mevcut üyenin 15 Bin 827 olduğu ve 16 bininci üyeye Külliye’nin gezilme fırsatı yakalanacağı ifade edilen kampanyaya ilişkin AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir tepki gösterdi. Üye sayısını artırmaya yönelik başlatılan “Hemen Üye Olun, Külliye’de Bir Gün Geçirme Fırsatını Siz Yakalayın” kampanyası AK Parti’yi rahatsız etti. AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Gazeteci Hadi Özışık’a yaptığı özel açıklamada, Çayeli İlçe Başkanlığı’nın bu kampanyası doğru bir kampanya olmadığını, İlçe Başkanlığı ve bu kampanyayla ilgili soruşturma başlattığını ve gerekenin yapılacağını ifade etti.

Erkan Kandemir ile görüşmesini anlatan Gazeteci Hadi Özışık yayınladığı videoda "Soruşturma başlatıldığını ve gerekenin yapılacağını söyledikten sonra şöyle 'Hadi bey Çayeli ilçe başkanlığının bu kampanyası zaten doğru bir kampanya değil' dedi. Neden dedim 'Türkiye'nin neresinde olursa olsun, internet üzerinde külliyeyi gezmek isteyen her vatandaşımız gelip külliyeyi gezebilir' dedi. Orası milletin evi, milletin camisi. Duvarla çevrili kimsenin girebileceği bir yer değil. Şartlar, şart yok. Giriyorsunuz internetten online işlemlerinizi yapıyorsunuz, gideceğiniz tarihi siz koyuyorsunuz" ifadelerini kullandı.