Siyaset
Giriş Tarihi : 23-04-2021 15:06   Güncelleme : 23-04-2021 15:10

AK Parti Rize İl Başkanı Alim’den 23 Nisan Mesajı

AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

AK Parti Rize İl Başkanı Alim’den 23 Nisan Mesajı

AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim Mesajında; “Milli iradenin tecelli ettiği Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 101. yıl dönümünü kutlamanın sevincini yaşadıklarını belirterek, “101'inci yaşını kutladığımız Türkiye Büyük Millet Meclisi, Türkiye Cumhuriyeti'nin hiç kuşkusuz en önemli temel taşıdır. İstiklal ve istikbal mücadelesini sürdüren, geleceğine yön veren milletimiz için Meclis’in kuruluşu; Vatan ve bayrak sevgisinin, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin timsali, özgürlüğümüzün güvencesi olmuştur.

23 Nisan 1920 tarihi, Türk tarihinin en önemli dönüm noktalarından birini oluşturmaktadır. Milli egemenliğin ilan edildiği Cumhuriyetin temelinin atıldığı bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklarımıza ve tüm dünya çocuklarına armağan edilirken, Türk Milleti’nin geleceğinin çocukların omuzlarında yükseleceğine işaret etmiştir.

Ülkemizin huzuru, refahı ve gelişmesi için yarınları kucaklamaya hazırlanan çocuklarımızın sağlıklı, eğitimli, mutlu ve özgür bireyler olarak hayata devam etmeleri en önemli gayemizdir. Geleceğimizin teminatı olan çocukların kendilerini geliştirmeleri, araştıran ve sorgulayabilen donanımlı bireyler olarak yetişmelerini sağlamak için çalışmaktayız. Devletimizin tüm çabaları, çocuklarımıza gurur duyacakları bir Türkiye oluşturmak içindir.

İnanıyoruz ki; yarınların Türkiye’si çocuklarımızla daha gelişmiş, daha mutlu ve daha kalkınmış olacaktır. Bu bayram, geleceğimizi şekillendirecek olan çocuklarımıza duyulan güvenin bir göstergesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle bütün şehitlerimizi, merhum gazilerimizi rahmet ve minnetle anar, tüm çocuklarımızın ve dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlar, sevgi, barış ve huzur dolu bir Dünya’da hep birlikte yaşamayı temenni ederim.” ifadelerine yer verdi.