Siyaset
Giriş Tarihi : 07-06-2022 17:43   Güncelleme : 07-06-2022 17:53

AK Parti Rize İl Başkanı Alim'den Gazeteci İsmail Saymaz yorumu

AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, İsmail Saymaz'ın Ak Parti Rize İl başkanlığının yaptığı bir açıklama ilgili paylaşımına cevap verdi.

AK Parti Rize İl Başkanı Alim'den Gazeteci İsmail Saymaz yorumu

Ak Parti Rize İl Başkanlığı, Rize İl Özel İdaresinin Rize'nin Ardeşen ilçesinde yapmış olduğu çalışmaları kendi resmi twitter hesabından paylaşmış bu paylaşımlar ise tepkilere neden olmuştu. Paylaşıma tepki gösteren isimlerden olan Rizeli Gazeteci İsmail Saymaz'da tepkisini "Parti ile devlet o kadar iç içe geçirildi ki AK Parti, Rize’de il özel idaresinin köylerdeki onarım ve bakım çalışmalarını bile parti faaliyeti olarak gösteriyor" ifadeleri ile twitter hesabı üzerinden dile getirmişti.

Bir anda binlerce beğeni ve paylaşım alan Saymaz’ın bu paylaşımının ardından açıklama yapan Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Rize İl Başkanı İshak Alim, "Geçen gün Rize Ak Parti İl başkanlığından Rize İl Özel İdaresinin yapmış olduğu projeler paylaşıldı. Kıyamet koptu. İsmail Saymaz Dedi ki bu nasıl paylaşılır. Ne demek bu nasıl paylaşılır. İsmail Saymaz'da ben işi bilen, donanımlı yani nerede ne konuşulacağını bilen biri diye biliyordum. O zaman İsmail Saymaz ben Havalimanını da paylaştım. Onu da benim paylaşmama gerek yoktu o zaman. Hem de kendi hesabımda paylaştım. Onu da Ulaştırma Bakanlığının paylaşması gerekiyordu. Ona niye itiraz etmedin. Özel İdarenin çalışmaları Ak Parti Rize İl Başkanlığının sayfasından diyorum. İshak Alim'in hesabından değil. Orada grubun tamamına yakını Ak Partili. Bütün yatırımları yapan Ak Parti idaresi ile yapılır. Orada öyle güzel bir ortam var ki, kararı hep beraber alıyorlar. CHP'lisi Ak Partilisi gibi hepsinin kararıyla oluyor.  Yapılan yatırımları Ak Parti Rize İl başkanlığı sayfasında paylaşılmayacakta nerede paylaşılacak. Ak Parti İl başkanlığı sayfasında paylaşılıyor, İsmail Saymaz kıyamet koparıyor. İsmail Saymaz kıyamet koparıyorsa bende diyorum ki çok doğru bir yoldayım. Rahatsız oluyorsa ben doğru işi yapıyorum diye. Ben Havaalanını paylaştım ona niye itiraz etmedin. Hem de kendi sayfamda paylaştım. Ona niye itiraz etmedin ona da itiraz etseydin. Ulaştırma bakanı paylaşabilirdi sen niye paylaşıyorsun diye. Bunları Ak Parti yapıyor. Paylaşırım. O geçti il genel meclis başkanına aynısını yaptı. Yok efendim paylaşıyor da falan. Paylaşırım. Kim paylaşacak başka" dedi.

Flash53 AdminFlash53 Admin