Siyaset
Giriş Tarihi : 09-11-2020 20:41   Güncelleme : 09-11-2020 20:41

AK Parti'den Flaş Berat Albayrak Açıklaması!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Sayın Cumhurbaşkanımız kendi taktirini uygun gördüğü şekilde kamuoyu ile paylaşacaktır. Bir devlet krizinden bahsedecek şekilde herhangi noktada bir aksama, tıkanma söz konusu değildir” dedi.

AK Parti'den Flaş Berat Albayrak Açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında yapılan MYK toplantısı sonrası açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, toplantıda kongre sürecine ilişkin sunum yapıldığını ve değerlendirmelerde bulunulduğunu, TBMM çalışmalarının ele alındığını söyledi. Berat Albayrak’ın istifasının sorulması üzerine Çelik, “Sayın Cumhurbaşkanımız kendi taktirini kamuoyu ile paylaşacaktır” açıklamasında bulundu.

“Devlet krizi olarak nitelendirilecek bir aksama söz konusu değildir”
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifa edip etmediği, istifa ettiyse Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu istifayı kabul edip etmediğinin sorulması üzerine Ömer Çelik, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde göreve getirme, görevden alma, istifayı kabul edip etmeme Cumhurbaşkanlığı makamının taktirindedir. Bu konuyla ilgili benim bir açıklama yapmam söz konusu değil. Sayın Cumhurbaşkanımız kendi taktirini uygun gördüğü şekilde kamuoyu ile paylaşacaktır” dedi.
Gazetecilerin ısrarlı soruları üzerine Çelik, “Bir devlet krizinden bahsedenler, devletimizde herhangi bir çarkın işlemediğine dair bir durum yok. Bir devlet krizinden bahsedecek şekilde herhangi noktada bir aksama, tıkanma söz konusu değildir. Cumhurbaşkanlığı Kabinesi kendi gündemine, kendi konularına hakimdir. Devlet krizi olarak nitelendirilecek bir aksama söz konusu değildir” diye konuştu.