Yaşam
Giriş Tarihi : 23-07-2021 23:16   Güncelleme : 23-07-2021 23:22

AKES-DER Genel Başkanı Hasan kansızoğlu'nun Basın bayram mesajı

AKES-DER Genel Başkanı Hasan kansızoğlu'nun Basın bayram mesajı

AKES-DER Genel Başkanı Hasan Kansızoğlu 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Kansızoğlu mesajında şu ifadelere yer ver;

"Bilindiği üzere 24 Temmuz 1908’de basında sansür kaldırılmış ve dolayısıyla bu tarih her yıl “Gazeteciler ve Basın Bayramı” olarak kutlanmaya başlanmıştır.

 İçinde bulunduğumuz iletişim çağında her insanın bilgiye ulaşma, doğruları öğrenebilme ve kendi fikirlerini ifade edebilme hakkı modern dünyada tartışılmaz bir gerçektir.

Bu anlamda toplumsal değerlere saygılı, kişi hak ve özgürlüklerini koruyup gözetmeyi görev sayarak halkımızın doğru ve tarafsız haber alma ihtiyacını sağlayan basın kuruluşları, aynı zamanda demokrasimizin güçlenmesine de katkı sağlamaktadır. 

Teknolojinin hızla geliştiği çağımızda yeni iletişim imkânları artarken buna paralel olarak özellikle internet kullanımıyla zenginleşen iletişim dünyasında toplum ve devlet arasında köprü olma görevi üstlenen basın mensuplarımız, görevlerini özveriyle yerine getirmektedirler.

Milli değerlere saygılı, kişi hak ve özgürlüklerini temel alan bir anlayışla, içinde bulunduğu toplumu daha ileriye taşıyacak bir yaklaşımla görevini yerine getiren basın, demokrasimizin en büyük güvencesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle; basında sansürün kaldırılışının 113. yıldönümünde, ülkemizde faaliyet gösteren ulusal, yerel ve yaygın gazete, televizyon, radyo, dergi, internet haber siteleri ve haber ajansları temsilcileri olmak üzere tüm değerli basın çalışanlarının 24 Temmuz Basın Bayramını kutluyor, kendilerine sağlık, başarı ve esenlikler diliyorum"