Gündem
Giriş Tarihi : 08-01-2021 17:18   Güncelleme : 08-01-2021 17:18

Başkan Zorluoğlu, TÜRKSAT’ın Trabzon’a yatırım yapacağı müjdesini verdi

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.

Başkan Zorluoğlu, TÜRKSAT’ın Trabzon’a yatırım yapacağı müjdesini verdi

Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü öncesi Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Başkan Zorluoğlu’nun ziyaretine Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ersen Küçük ve yönetim kurulu üyeleri, eski cemiyet başkanları Yusuf Turgut, Murat Taşkın, Hasan Kurt, Ergun Ata ile yerel gazetelerin yöneticileri ve basın mensupları katıldı.

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ersen Küçük, Başkan Zorluoğlu’nun ziyaretinden mutluluk duyduklarını belirtti. Başkan Zorluoğlu’nun göreve geldiği günden itibaren her zaman gazetecilerin yanında olduğunu ifade eden Küçük, “Gazeteciler Cemiyetimiz sizlerin desteğiyle yaklaşık 2 aydır tadilattaydı. Sizin büyük desteğinizle Trabzon’a ve basın mensuplarına yakışır bir binamız oldu. Hem Gazeteciler Cemiyeti’nin tadilatı için verdiğiniz destek hem de 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü öncesi gerçekleştirdiğiniz ziyaret için şahsım ve gazeteci arkadaşlarım adına gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti nezdinde tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik eden Başkan Zorluoğlu, “Tamamlanan tadilat ile birlikte Trabzon Gazeteciler Cemiyetimize estetik anlamda çok güzel dokunuşlar yapıldı. Alt kat siz değerli basın mensuplarının günlük kullanımına veya toplantılar yapmanıza olanak sağlayacak şekilde dizayn edildi. Trabzonspor’un var olan forma satış yeri, Büyükşehir Belediyemizin tarihi binasının altındaki mekanda aynı vazifeyi icra edecek. Dolayısıyla Trabzonspor’umuza da herhangi bir olumsuzluk oluşturmamış olduk. Burası ayrı bir değer kazandı. Alt ve üst katıyla bir bütün olarak cemiyete ait yer haline geldi. Trabzon dışından gelenler, Trabzon basınının zaten var olan gücünü cemiyet binasında da görsünler istedik. Şu anda da böyle bir binaya kavuşmuş olduk” ifadelerini kullandı.

TÜRKSAT’ın Trabzon’da yatırım yapacağı müjdesini veren Başkan Zorluoğlu, “Projenin esas amacı olarak 565 kilometrelik içme suyu hattı değişecek. Hazır açmışken projenin içerisine kendi bütçemizden 150 kilometre kanalizasyonu dahil ettik. 100 kilometreye yakın da yağmur suyu hattı oluşturuyoruz. Aynı zamanda 400 kilometre telekomünikasyon altyapısını da bu fırsattan istifade yapıyoruz. TÜRKSAT Genel Müdürümüzle görüştüm. Önümüzdeki günlerde buraya gelecek ve TÜRKSAT’ın şehrimize yatırım yapmasını sağlayacağız. TÜRKSAT’ın 24 ilde yatırımları var. 25. ilin Trabzon olması üzerinde mutabakata vardık. Doğal gaz eksiklerinin de tamamlanması için büyük gayret içerisindeyiz. Doğalgaz firmasıyla arkadaşlarımız sürekli olarak görüşme halinde. Şu nu da belirtmek isterim ki çalışmaların tamamlandığı bölgelerde bizim yaptığımız geçici kaplamadır. Açtığımız kanalları, düzgün bir malzeme ile dolduruyoruz ve kış günü insanlarımıza zorluk olmaması için geçici kaplama yapıyoruz. Testler tamamlandıktan sonra tamamımın kaplaması, bir bütün olarak profesyonel bir şekilde yapılacak. Bu büyük ve 3 sene sürecek bir yatırım. Nasıl 35 sene önce yapanlara şimdi Allah razı olsun diyorsak, ümidimiz bu işler bittikten sonra bizleri de bu şekilde altyapıya büyük yatırım yapan kişi olarak hayırla yad etsinler. Trabzon’un uzun yıllar bu manada bir ihtiyacı ve problemi olmayacak. Bu proje bütünüyle tamamlandığında merkezdeki koku problemi, yağmur yağdığında dükkanlarda oluşan su basma meselesi ve kanalizasyonla ilgili sıkıntılar bütünüyle ortadan kalkmış olacak” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. Ziyaret, Başkan Zorluoğlu ve basın mensuplarının hatıra fotoğrafı çektirmesinin ardından sona erdi.