Ekonomi
Giriş Tarihi : 10-12-2020 21:11   Güncelleme : 10-12-2020 21:11

Belediye ile İşçiler Arasında Rekor Zamlı Sözleşme!

Şavşat Belediyesi ve Belediye İş Sendikası arasında imzalanan sözleşme ile yüzde 70 zammın altına imza atıldı.

Belediye ile İşçiler Arasında Rekor Zamlı Sözleşme!

Şavşat Belediyesi’nde çalışan işçiler için Belediye ile yetkili sendika Belediye İş Sendikası arasında rekor zamma imza atıldı. Belediye Başkanı Nihat Acar ve Belediye Başkan Yardımcısı Ümit Coşkunoğlu’nun destek ve katkısı ile imzalanan sözleşmeye göre işçilere yüzde 70 oranında zam yapıldı. Toplu sözleşme kapsamında en düşük günlük yevmiye 150 TL’ye yükselirken diğer yevmiyeler ise 170 TL’ye yükseldi. 2 bin 600 TL olan maaşlar ise ortalama yüzde 70 zamla 4bin 400 TL’ye yükselirken 60 gün ikramiye, ayrıca dış birimlerde çalışanlara 250 TL sorumluluk, şoför operatörlere 150 TL, ramazan bayramı 500 TL, kurban bayramı 750 TL, giyim yardımı 500 TL olarak, idari maddeler ve izinler kadrolu işçiler toplu sözleşmesindeki gibi anlaşmaya varılmıştır.

Belediye Başkanı Nihat Açar konuşmasında “Sözleşmenin arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Günümüz koşullarında yeterli olmasa da, imkanlarımızı zorlayarak sendikayla anlaşmaya vardık. İlerleyen zamanlarda imkanlarımız düzeldikçe daha da iyileştireceğiz. Emekçilerin alın terinin karşılığı olan ücretlerden tasarruf olmaz. Arkadaşlarımız Şavşat’ın yükünü omuzlamaktadırlar. Arkadaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Belediye İş Sendikası Rize şube başkanı Yaşar Kaspar ise “Üyelerimizin ilk toplu sözleşmesi bugün başkanlarımız ve üyelerimizle beraber imzalıyoruz. Yılların emek sömürüsünün ortadan kaldırıldığı, emeklerinin karşılığının alındığı bir sözleşme oldu. Toplu sözleşmede desteklerini esirgemeyen  ve her zaman emekçilerinin yanında olan Belediye Başkanımız Nihat Acar başkanıma, Başkan Yardımcımız Ümit Coşkunoğlu’na  örgütümüz ve şahsım adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.