Asayiş
Giriş Tarihi : 08-11-2021 21:36   Güncelleme : 08-11-2021 21:36

Bilecik’te silahlı yaralama olayına karışan 4 kişi tutuklandı

Bilecik'te dün gece bir kişinin silahla bacağından yaralanmasıyla sonuçlanan olaya karışan 4 kişi tutuklandı.

Bilecik’te silahlı yaralama olayına karışan 4 kişi tutuklandı

Olay dün gece Bilecik merkeze bağlı İstasyon Mahallesi ile Aşağıköy arasındaki Devlet Demiryollarına ait köprü altında meydana geldi. Alınan bilgilere göre; içki içen 5 kişilik bir arkadaş grubu içindeki O.B. ile C.Ş.A. arasında nedeni bilinmeyen bir sebepten dolayı tartışma çıktı. Şahılar birbirlerine silah çekerken ateş ettiler. C.Ş.A.'nin silahından çıkan mermi herhangi bir kişiye isabet etmezken, O.B.'nin silahından çıkan mermiler C.Ş.A.'nin ayağına isabet etti. Yaralanan şahıs olay yerine gelen 112 Acil Servis ekiplerince yapılan ilk müdahalenin ardından Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.
Olay ilgili O.B.'nin aynı sıra I.K., O.K. ve C.A. de gözaltına alındı. Şahıslar, emniyetti sorgusunun ardından Bilecik Adliye Sarayı'na sevk edildi. O.B. de kendisine silah çektiği ve ateş ettiği gerekçesiyle C.Ş.A. şikâyetçi olurken, sağlık durumu iyi olan yaralı şahıs adliyeye ambulansla getirildi.

5 kişi çıkarıldığı mahkemede, ayağından vurulan şahıs C.Ş.A. serbest kalırken, O. B.'nin aynı sıra I.K., O.K. ve C.A. tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Öte yandan C.Ş.A.'nin bir kurşun bacağına isabet ederken, 1 kurşun da sıyırmıştı.