Ekonomi
Giriş Tarihi : 19-07-2020 18:08

Çay Sanayicisi Hasan Uzun'dan MHP'nin Taslağına Sert Tepki!

Çay Sanayicisi Hasan Uzun'dan MHP'nin Taslağına Sert Tepki!

Rize’de yayın yapan internet kanalı Tv53’te Gazeteci Turgay Ayhan'ın konuğu olan Çay Sanayicileri Derneği başkanı Hasan Uzun MHP’nin hazırlamış olduğu Çay Kanun taslağını eleştirdi.


Çay Sanayicileri Derneği başkanı Hasan Uzun, geçmiş dönemde AK Parti’den Milletvekilliği yapan Ali Bayramoğlu’nun hazırladığı ve içerisinde ‘Çay üreticisini koruyacak’ maddelerden ziyade kendisi gibi çay sanayicilerini savunduğu için çok eleştirilen taslak üzerinden gidilmesi gerektiğini savundu. Uzun “MHP’de önerge veriyor. Ben MHP il başkanına da buradan söyledim, CHP’ye de söyledim. Şov siyaseti yapmasınlar. Öyle bir çay kanunu hazırlanmış ki gelsin onun içerisinden birkaç tane cümle alsın, hatta hepsi bir içerisinden bir tane çıkartsaydı Çay Kanunu şimdiye kadar bitmişti. Taslaklarını yiyim onların ben. Hazırda olan bir taslak var zaten. Ali Bayramoğlu o kadar güzel bir taslak hazırlamış ki Türkiye’de bütün tarım yerlerinde geçerlidir. 36 tane maddenin ikisini atın, 10 tanesini at 20 tanesini atın bir iki tanesini sunsunlar işte. Yeni Çay Kanun taslağı hazırlıyorum yok ya” dedi.

 

Tahsin Sancak Şov Yapıyor

Eski Ticaret Borsası Başkanı ve şuan MHP Rize il başkan yardımcılığı görevini üstlenen Tahsin Sancak’ı şov yapmakla suçlayan Uzun “Tahsin Sancak şov yapıyor.  10 sene Borsa başkanlığı yaptı, 350 tane üyesi vardı, 170 üyeyle teslim etti, 170 tanesi de batma noktasındaydı. Çay’a bir tek katkısı olmayan Zıraat Odası Başkanı gibi aynı bir arkadaşımızdı. Aynı Ziraat Odası başkanı gibi, gelene güldü gidene güldü, beni seçin yeter diyenler. Bu arkadaşlar Çay’a hiçbir katkısı olmayan arkadaşlar, ben öyle istemiyorum” ifadelerini kullandı.