Spor
Giriş Tarihi : 26-10-2021 13:40   Güncelleme : 26-10-2021 13:40

Çaykur Rizespor Trabzonspor hazırlıklarını sürdürdü

Çaykur Rizespor’un Burkina Fasolu orta saha oyuncusu Bryan Dabo “Trabzonspor maçı gerçekten belki de sezonun en önemli maçı olabilir” dedi.

Çaykur Rizespor Trabzonspor hazırlıklarını sürdürdü

Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor 11. Haftasında deplasmanda oynayacağı Trabzonspor hazırlıklarını Mehmet Cengiz Spor Tesisleri’nde sürdürdü. Antrenman öncesinde açıklama yapan takımın orta saha oyuncusu Bryan Dabo geçtiğimiz hafta aldıkları 2-1’lik Kasımpaşa maçının kendileri için bir başlangıç olduğunu dile getirerek “Haftalar içinde yenilgi yenilgi bizi çok üzdü tabii ki. Bir maçta bunu çevirebileceğimizi düşünüyorduk o maçta Kasımpaşa maçı oldu. Bir şeyleri başarabilmek için çok çalıştık, taraftarlarımız çok bekledi bunun farkındayız ama bu bir başlangıç. Umarım bu bir serinin başlangıcı olur. Bu serinin devamı içinde Trabzonspor maçı gerçekten belki de sezonun en önemli maçı olabilir. Bu maçı da kazanabilirsek önümüzdeki maçlarda kendimize olan güvenimiz de çok daha iyi sonuçlar alabileceğimizi düşünüyorum” dedi.

Daha önce oynadığı ülkelere nazaran lige henüz yeni adale olmaya başladığının altını çizen Dabo “Benim kariyerimde hem Fransa var hem İtalya var. Burası daha yeni bir kültür Yeni bir futbol anlayışı. Türkiye’de oynanan futbolla dediğim ülkelerde oynanan futbol anlayışı tamamen farklı. Burada daha çok adam adama oynanıyor oyunun genelinde beşe beş kaldığınız durumlar oluyor. Tabii kendimi buna adapte etmeye çalışıyorum. Bu adaptasyon süreci içerisinde normal bir performans sergilediğimi düşünüyorum. Kesinlikle çok daha iyisini yapabilirim” ifadelerini kullandı.