Rize Haberleri
Giriş Tarihi : 21-06-2022 18:05

CHP Heyeti Rize’deki basın kuruluşlarını ziyaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Rize İl başkanı Saltuk Deniz Başkanlığındaki heyet, Rize'de bulunan Ulusal haber Ajanslarının Rize'de ki Temsilciliklerine ziyarette bulundu.

CHP Heyeti Rize’deki basın kuruluşlarını ziyaret etti

CHP Rize İl başkanı Saltuk Deniz, Merkez İlçe Başkanı Necati Topaloğlu, İl Yönetim Kurulu Üyesi İlyas Gür, Ulusal haber Ajanslarının Rize temsilciklerini ziyaret etti. CHP Heyeti sırasıyla Demirören Haber Ajansı, Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı Rize il temsilciliklerini ziyaret ederek, bu kurumların muhabirleriyle görüş alış verişinde bulundular.

İlk olarak DHA Rize Temsilciliğini ziyaret eden CHP Heyeti DHA’ nın Karadeniz Bölge Müdürü Muhammet Kaçar, Rize Muhabirleri Arzu Erbaş ve Rukiye Meyveci ile çayı, TBMM ye sunulan Çay kanununu ve Çaykur Rizespor’u görüştüler. Daha sonra Anadolu Ajansı Rize Temsilciliğini ziyaret eden CHP İl başkanı Saltuk Deniz ve arkadaşları İl temsilcisi Muhittin sandık ve Muhabirler Fikret Delal ve Eyüp Toptan ile çayı ve çay kanununu görüştüler. Son olarak İhlas Haber Ajansı Rize Bürosunu ziyaret eden CHP heyeti il Temsilci Hasan Fehmi Demir ile yine çay kanununu, Çaykur Rizespor’u ve üretici açısından çayın sorunlarını konuştular.

Ziyaretlerin ardından sonra bir açıklama yapan CHP Rize İl başkanı Saltuk Deniz, "Gün Çaya ve Çaykur’a sahip çıkma günü olduğunu ifade ederek, “ Çay tarımının hiçbir yerinde Çaykur yer almamaktadır. Çaykur bu yasayla yok sayılmıştır. Çaykur’a ihanet edilmiştir. Çay üreticisi bunu unutmayacaktır. Bu nedenle Çaykur’ da bugün aktif olarak çalışan ve ÇAYKUR’dan emekli olarak onun ekmeğini yemeye devam eden binlerce insana sesleniyorum. AKP’nin yeni Çay Kanunu yasasına karşı çıkın. Çaykur’ a sahip çıkın. Rize’deki gazeteciler olarak Çayımıza, ÇAYKUR’umuza sahip çıkın” dedi

Flash53 AdminFlash53 Admin