Siyaset
Giriş Tarihi : 11-05-2021 13:57   Güncelleme : 11-05-2021 13:57

CHP'den 'İkizdere Deklarasyonuna' imza atan STK'lara çağrı

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, yaşam alanlarına sahip çıkmak için mücadele eden İkizdereli köylülerin çadırını ziyaret etmeye davet etti.

CHP'den 'İkizdere Deklarasyonuna' imza atan STK'lara çağrı

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, “Rize Baro Başkanını ve 11 STK Başkanını Suyunu, ormanını savunmak için mücadele eden İkizdere'nin Eskence Deresi Vadisi köylülerini kurmuş oldukları çadırda ziyaret etmeye çağırıyorum. Bu insanları ziyaret edip niye karşı çıktıklarını bir sorun ve katledilecek olan vadiyi gözlerinizle görün, inşaat alanında yapılan çalışmaları gözlemleyin. Vatandaşlarla sohbet edin empati kurmaya çalışın. Ondan sonra açıklamalarınızı yapın” dedi.

Başkan Deniz, “Yaşam alanlarını korumak için mücadele eden insanların çoğu sizin STK'larınızın da üyeleridir muhakkak. En azından üyelerinizi ziyaret edin. Sizde kaygılarınızı anlatın onlarda anlatsınlar. İkizdereliler uzaylı değil. Sizin hemşeriniz, muhtemelen akrabanızdır, okul ya da çocukluk arkadaşınızdır. Bu arada Taş ocağına karşı çıkanlar içinde Lojistik Liman İnşaatına karşı çıkan yok bilin. İnsanların karşı çıkmadıklarını yüksek sesle söylemelerine rağmen "hayır siz bundan dolayı karşısınız "demek ve bunun üzerinden eleştiri yapmak doğru bir yaklaşım değildir. Sizleri bir kez daha yaşam alanlarına sahip çıkmak için mücadele eden İkizdereli köylülerin çadırını ziyaret etmeye davet ediyorum” dedi.