Siyaset
Giriş Tarihi : 12-05-2021 11:35   Güncelleme : 12-05-2021 11:35

CHP'li Saltuk Deniz: 'Neyi Kaçırıyor, Neyi Saklıyorsunuz'

CHP Rize İl başkanı Saltuk Deniz, RTEÜ tarafından hazırlanan ama kamuoyuna sunulmadan çay kanun tasarısı teklifiyle ilgili bir açıklama yaptı. Başkan Deniz kanunu hazırlayanların neyi kimden sakladığını söyledi.

CHP'li Saltuk Deniz: 'Neyi Kaçırıyor, Neyi Saklıyorsunuz'

Başkan Deniz, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi arka kapılar arkasında hazırladığı çay kanun tasarısını kamuoyu ile paylaşmadan bakanlığa gönderdi. RTEÜ' nun bu tutumu akıllara acaba Borsanın hazırladığı tasarısının aynısı mı sorusunu sordurdu.

Daha önce hazırlanan çay kanunu ile ilgili komitenin bu tasarıyı kamuoyuna açıklanacağı ifade edildiğini kaydeden CHP Rize İl başkanı Saltuk Deniz, hazırlanan tasarının bakanlığa gönderilmesinin Rize’deki STK’ ları ve siyasi partilerin yok sayıldığını kaydederek, “kapalı kapılar ardında hazırlanan tasarı kimden neden kaçırılıyor. Demek ki hazırlanan tasarının üreticinin aleyhinde bir tasarıdır ki, kamuoyuna açıklanmadan apar topar bakanlığa gönderildi. Geçmişte de AKP Milletvekili olan Bayram Ali Bayramoğlu’ nun yine kapalı kapılar ardında bir tasarı hazırlamış, sert tepkimizle karşılaşınca o zaman bu tasarı geri çekilmişti. Şimdi hazırlanan tasarının aynı tasarı olmadığını kim söyleyecek” dedi