Sağlık
Giriş Tarihi : 03-03-2021 19:34   Güncelleme : 03-03-2021 19:34

Çiftlik Köyü Karantinaya Alındı

Çiftlik köyünde çok miktarda korona virüs hastasının çıkması üzerine köy karantina altına alındı.

Çiftlik Köyü Karantinaya Alındı

Haber: Fikret Karabulut

Rize'nin İyidere ilçesine bağlı Çiftlik köyünde geçtiğimiz günlerde köyün sevilen kişilerinden olan Rahmi Tüfekçi hayatını kaybetti. Uzun süren kanser tedavisinin ardından hayatını kaybeden Tüvekçi'nin cenazesine Trabzon ve Ordu ile çeşitli vilayetlerden gelen kişilerin katılması ile köyde vaka sayıları arttı. 

Köy Muhtarı Sultan Tüfekçi cenaze sonrasında başta yakınlarına görünen korona virüs ardından yaygın hale gelmeye başladı. Cenazeye il dışından çeşitli bölgelerden insanlar katıldı. Her ne kadar uyarılarda bulunduysak katılımın ve mesafenin korunmasının önüne geçemedik. Son birkaç gündür yapılan testler sonucunda köyde 15-20 kişide Korona virüs tespit edildi. Şu an virüs tespit edilen kişiler evlerinde karantina altında. Hastanede tedavi olan ve ağır durumda olan vatandaşımız yok” dedi.

Giriş çıkış yasak

Köy muhtarı Sultan Tüfekçi köye giriş çıkışların yasaklandığını belerterek “ Köyümüze 7 noktadan giriş çıkış bulunmakta, özel idare ekipleri köye giriş çıkış noktalarını hafriyatlarla kapattılar. Ana giriş noktasında ise Jandarma ekipleri bulunmakta” dedi.