Ekonomi
Giriş Tarihi : 04-06-2022 21:30   Güncelleme : 04-06-2022 22:14

Davut Güloğlu'ndan Rize-Artvin Havalimanı hakkında konuştu

Rizeli ünlü sanatçı Davut Güloğlu, Rize-Artvin Havalimanı'na ek sefer getirilmesini isteyen vatandaşların çağrılarının dinlenmesi gerektiğini söyledi.

Davut Güloğlu'ndan Rize-Artvin Havalimanı hakkında konuştu

Türkiye'nin ikini, denize dolgu havalimanı özelliğini taşıyan Rize Artvin Havalimanı, 14 Mayıs 2022'de hizmete açıldı. Açılışından itibaren 20 gündür hizmet veren sadece İstanbul ile Ankara'ya kısıtlı sayıda sefer düzenlendiğinden ve sefer saatlerinin de günübirlik gidiş dönüşe uygun düşmeyecek şekilde uygunsuz olduğundan eleştirilerin hedefi olmaya devam ediyor.  

Rize-Artvin Havalimanı seferlerinin mağduriyet oluşturacak ölçüde az olduğunu söyleyen Davut Güloğlu, "Öğrendiğimiz ve elimizde bulunan verilere göre, Rize-Artvin havalimanında bulunan uçak seferleri sayısı mağduriyet oluşturacak ölçüde azdır. Öyle ki yüzde 94 doluluk oranı olmasına rağmen, günlük yaşam ve iş hayatına yönelik pragmatik uçuş saatleri bulunmamaktadır. Trabzon Havalimanı günümüze kadar bu bölgede yaşayan insanlarımızın ihtiyacını görmüş ve insanlarımıza karşı çok ciddi bir görevi ifa etmiştir. Ancak sefer sayısı 24 olan ancak doluluk oranı 5/24 kadar düşük olmasına rağmen, Rize-Artvin uçuşlarına ek sefer konulmamaktadır. Burada mikro milliyetçilere fırsat vermeden ve gerginlikten prim yapacak kişilere imkan vermeden çözüm sunulmalıdır. Rize-Artvin kalkışlı, Trabzon havalimanı Havaş otobüs seferleri tıklım tıklım olmakla beraber; Rize’li ve Artvin’li hemşehrilerimiz mağduriyet yaşamaktadır. Bu mağduriyetin kaynağı, talebin en uç noktada olmasına rağmen mikro milliyetçi olan idareciler ve yöneticilerin memleket rekabetine düşmesidir. Bizler Türkiye olarak kocaman bir aileyiz. Bu mikro milliyetçi ve yanlış kararların bir an önce düzeltilmesi gerekmektedir" dedi.

Rize'de ki vatandaşlardan direk kendisine Rize-Artvin havalimanı'ndan şikayet aldığını dile getiren Güloğlu, "Rize-Artvin havalimanı açısından şehirlerimizdeki vatandaşlarımızın şikayetleri bizzat şahsıma ve telefonlarım doğrudan yağmur gibi yağmaktadır. Artık ülke olarak kardeşçe yaşamanın tadını almak üzere yol yürümek ve kararlar almak gerekir. Buradan Türkiye sevdalısı ve vatan aşığı kardeşlerimizi, idarecilerimizi muaf tutarak; bu mağduriyetin aslolan kaynağı mikro milliyetçi cahil idarecilerimize sesleniyorum. Sıfır km havalimanı bulunan Rize-Artvin şehirlerimizdeki vatandaşlarımızın talebi görülmeli, duyulmalı. Memleketime geldiğim günden beri durmaksızın devam eden bu şikayetleri ve talepleri dile getirmek sorumluluğuna karşı bir sanatçı ve Yeniden Refah Partisi'nin üyesi olarak bunu dile getiriyor, vatandaşlarımıza karşı bu hassasiyetin ve mağduriyetin giderilmesini bekliyorum. Bölgemizin tüm şehirleri kardeştir ve şehirlerimizi birbirine düşürmekten zevk alan cahil insanların; mikro milliyetçi yobazların amaçlarına erişmesi bir hayaldir. Asla hedefinize ulaşamayacaksınız. Bizler bölgemize aşığız, İnsanımıza aşığız, Ülkemize aşığız" ifadelerine yer verdi.

Flash53 AdminFlash53 Admin