Rize Haberleri
Giriş Tarihi : 15-09-2020 05:40

Derepazarı'nda Konut Projesi İlk Bina İle Start Aldı!

Derepazarı'nda Konut Projesi İlk Bina İle Start Aldı!

Projelerinden bir tanesi olan Derepazarı’na konut için düğmeye basan Derepazarı belediyesi tarafından 16 kat 85 dairelik binanın temel atma töreni gerçekleştirildi. Gerçekleşen törende konuşan Başkan Metin “Bu geleceğin işaretidir. Kentsel dönüşüm projemiz de son aşamaya geldi. Allah’ın izni ile 1 ay içerisinde Eriklimanı Mahallesi’nde sözleşmelere başlayacağız. Orada ki hedefimiz ise; etrafı tamamen yeşil alan şeklinde olacak 3 adet blok ve Kuran Kursu mevkiinin altında da villalar olmak kaydı ile halkımızın beğenisine sunacağız. Biz vermiş olduğumuz sözleri geç de olsa yavaş yavaş yerine getiriyoruz. Alanlara ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.


24 ay da tamamlanacak!
Yapılacak binanın 36 ay da bitmesi ümidiyle yola çıktıklarını ama sonradan 24 ay da tamamlanması için gerekli çalışmaları yaptıklarını sözlerine ekleyen Metin “Daha temelini bile atmadan 25 daireyi sattık. Biz 36 ayda bitecek demiştim ama Sayın Cumhurbaşkanımızın bir sözü var ‘Benim payım ne olacak’ diye. Bizde o söze istinaden kendisiyle 24 ay da bitirmesi için gerekli çalışmaları yaptık. Bu günden itibaren başlıyorlar ve inşallah 24 ayda bitirip halkımızın hizmetine sunacağız” şeklinde konuştu.


Derepazarı Kaymakamı Nurbaki Yalçın ise “Benimde görev yaptığım yerlerde ki en büyük problem konut talebine karşılık verebilmekti. Derepazarımız’da da böyle bir durum var. Belediye başkanımızın da hassasiyet ve ciddiyet ile başından beri takip ettiği önemli bir adım. İnşallah devamı da gelir. Hayırlı uğurlu olsun, Allah inşaatında da kaza bela vermesin” dedi.