Rize Haberleri
Giriş Tarihi : 14-07-2021 15:49   Güncelleme : 14-07-2021 15:49

Deriler bu kurbanda THY'ye

Türk Hava Kurumu (THK) Rize Şube Başkanı Mehmet Demir, ‘Milletimizin, kurumumuza gösterdiği teveccühe teşekkür ederiz dedi.’

Deriler bu kurbanda THY'ye

THK Rize Şubesi 2017 yılında kapandıktan sonra yeni bir yönetimle 2018 yılının Nisan ayında tekrar açılan THK Rize, bu yıl ana faaliyetleri için hayati öneme sahip olan ‘kurban derisi’ toplama faaliyeti için hazırlıklarına devam ediyor.

Çeşitli kurumlardan temin edilecek olan araçlarla şubemizin sorumluluk alanında gerçekleştirilecek olan deri toplama çalışmalarında geçen yıllara göre önemli bir artış sağlamayı hedeflediklerini söyleyen THK Rize Şube başkanı Mehmet Demir, Konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “öncelikle bize destek olan kurum ve kuruluşlara çok teşekkür ederiz. 2020 Yılında Pandemi şartlarında 12500 kg. deri toplayarak hedeflerimize çok yaklaştık.  2021 Yılı için hedefimiz, ulaşamadığımız saha bırakmamaktır. Araçlarımızla ve görevlilerimizle bayramın 1. Ve 2. Günü sahada olacağız. Bağışçılarımızdan ricamız derileri yüzerken dikkat etmeleridir. Toplanan kurban derilerinden elde edilen gelirin havacılık faaliyetlerinin sürdürülmesinde kullanılacağını belirterek, "Gençlerimize istikbalin mesleği olan havacılığı sevdirmek, onlara yeni ufuklar açmak, Türkiye’nin kalkınmasına destek vermek için çabalıyoruz" ifadelerini kullandı. Kurban Bayramının 1. ve 2. Günü THK Rize Şubesinin 08.30 ile 20.00 saatleri atasında açık olacağını, İsteyen bağışçılarımız kurban derilerini kendi araçlarıyla şubemize de teslim edebileceklerini belirten Demir, bu konuda tüm hazırlıkların yapıldığını belirtti.