Siyaset
Giriş Tarihi : 27-12-2020 21:09   Güncelleme : 27-12-2020 21:29

Doğru Parti Rize İl Başkanı Eyüp Demir'den Karadeniz Bölgesi Çıkışı!

Doğru Parti Rize İl Başkanı Eyüp Demir, Karadeniz Bölgesi'nin sürekli göç verdiğine dikkat çekerek 'Karadeniz Bölgesi hızla boşalıyor ve Fakirleşiyoruz' dedi.

Doğru Parti Rize İl Başkanı Eyüp Demir'den Karadeniz Bölgesi Çıkışı!

Eski bakanlardan Rıfat Serdaroğlu'nun genel başkanlığında 26 Ağustos 2020 tarihinde kurulan Doğru Parti’nin kurucusu ve Rize il başkanı Eyüp Demir yaptığı açıklamada, Karadeniz bölgesinin her geçen gün daha da göç verdiğine dikkat çekerek bir açıklamada bulundu.

Doğru Parti Rize İl Başkanı Eyüp Demir, bölgenin sürekli göç erdiğinin altını çizerek “Bizler ‘Bölgemiz göç veriyor, boşalıyor, insanlar fakirleşiyor’ dedikçe birileri güzelim yaylalarımıza helikopter pistli otel açıyor. Biz diyoruz ki Karadeniz de üretilen çay ve fındık artık insanların geçimini karşılamıyor, insanların cebine karınlarını doyuracak para girmiyor. Biz diyoruz ki işsizlik bölgemizi kasıp kavuruyor, birileri diyor ki ‘Yol, tünel, hava alanı yapıyoruz’. Buradan iktidara sesleniyorum alt yapı yapmak medeniyetin bir ölçüsüdür, baca tüttürmek ve çarkı döndürmek ise kalkınmanın ölçüsüdür” ifadelerini kullandı.

Bölge için istihdam olarak bir adım atılması gerektiğini savunan Demir açıklamasında “Devri iktidarınızda tüten baca ve dönen çark yaratmadınız, bölge insanını yokluğa ve göçe mahkûm ettiniz. Önceki hükümetler döneminde kurulan çay sanayi emeklileri olmazsa bölgemizde sefalet ve açlık ayyuka çıkar. Bir kuruma 50 - 100 kişi eleman alımı yapılınca İş-Kur önlerinde oluşan kuyruklar kilometrelerce uzayıp caddeleri dolduruyor. Denizimiz kirlendi önlem alan yok, derelerimizi elimizden aldınız, yaylalarımız Araplara kiralandı. Bu olup bitenler iktidarın içini sızlatmıyor mu? Doğru Parti olarak bizler bölgemizin sorunlarını ve çözüm önerilerini anlatmaya ve her platformda dile getirmeye devam edeceğiz. Karadeniz Bölgesi kaderine terk edilecek bir toprak parçası değildir. İstihdam yaratmak konusunda yetkililer acilen önlem almalıdır. Lojistik üs kuruyoruz demek ile bu işler çözülmez bizler Avrasya bölgesinin kargo firması olamayız. Bölgemizde yetişen başta çay ve fındık olmak üzere ürünlerin yetiştirme ve üretim girdisi maliyetleri acilen düşürülmelidir” ifadelerine yer verdi.