Siyaset
Giriş Tarihi : 28-04-2021 16:00   Güncelleme : 28-04-2021 16:08

Doğru Parti'den İşkencedere halkına destek

Doğru Parti Rize'nin İkizdere İlçesi İşkencedere mevkiinde yaşanan protestolarda halkın yanında yer alarak halka destek verdi.

Doğru Parti'den İşkencedere halkına destek

Rize’nin İyidere ilçesinde yapılması planlanan lojistik üs ve liman inşaatının ihalesinin yapılmasının ardından inşaatlarda kullanılacak dolgu kaya ve taş ihtiyacı için hükümetin sözü geçen inşaat şirketine taş ocağı yeri olarak 40 km yukarıda İkizdere ilçesi Cevizlik ve Gürdere köyü sınırları içinde İşkencedere mevkiinde yer tahsisi sonucu başlayan tartışmalar ve yöre halkının haberi olmadan inşaat şirketinin makinelerle alana girip orman katliamı ve arazı işgali olayları istenmeyen boyutlara taşıdı.

Bir süreden beri İşkencedere mevkiinde devam eden protestolar sonucu yaralanan ve göz altına alınan vatandaşlarımız var, olay mahalline bugünde Doğru Parti Rize İl Başkanı Eyüp Demir ve arkadaşları incelemelerde bulunup yöre halkına destek verdiler, olay mahallinde Doğru Parti heyetini karşılayan İkizdere dernekler federasyonu başkanı Ziya Yıldırım, başkan vekili İsmet Ekşi ve yönetim kurulu üyesi Murat Baş yaşanan olaylar hakkında Doğru Parti Rize heyetine bilgi verdiler.

Öte yandan Doğru Parti ekibi, bölgede bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya ve Rizeli İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu ile de görüşerek bölge hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Olay yerini dolaşarak protestocu bölge halkından bilgi alan Doğru Parti Rize İl Başkanı Eyüp Demir “Burada bir katliam yaşanmaktadır. Bizim hemşehrilerimiz güvenlik güçleri ile karşı karşıya getirilmek isteniyor. Bunu kimsenin kabul etmesi söz konusu olamaz. Vatandaşa net ve doğru bilgi veren bir yetkili yok. 75 yıllığına bölge kiralandı deniyor bu nasıl bir anlaşma bu sürede burası biter. Bu alanı hükümet önceki yıllarda organik tarım bölgesi ilan etmişti ve ilçeye organik çay fabrikası müjdesi verilerek bir seçim kazanılmıştı. Şimdi AKP hükümeti İkizdere ye taş ocağını reva görüyor. Biz Doğru Parti olarak sayın genel başkanımız Rıfat Serdaroğlu’na her gün olaylar hakkında bilgi veriyoruz. Genel Başkanımız İkizdereli hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerini iletiyor. Umarız ve beklentimiz o dur ki yetkililer bu yanlıştan iş işten geçmeden dönerler. Yoksa çok yazık olacak İkizdere halkı bunları hak etmiyor” ifadelerini kullandı.