Asayiş
Giriş Tarihi : 06-03-2021 00:09   Güncelleme : 06-03-2021 00:25

Gülşen Maşalacı ve Özlem Yığcı Dosyasında Sona Gelindi

Basit bir kayıp olayı ile başlayan ve sonrasında ‘Evrakta sahtecilik, Devleti dolandırma, Gaspa’ kadar bir çok suçun ortaya çıkarıldığı davada 3 aylık araştırmanın ardından sona gelindi. 

Gülşen Maşalacı ve Özlem Yığcı Dosyasında Sona Gelindi

Gökhan Ersine Rize’de yaşayan ve bir anda ortadan kaybolan annesi Gülşen Maşalacı ve ablası Özlem Yığcı’yı aramak için Star TV ekranlarında yayınlanan Serap Paköz ile Gerçeğin Peşinde programına başvurdu.  Yaklaşık 3 ay boyunca Rize’de çeşitli tanıklar dinlenerek titizlikle iz sürüldü ve sonunda dosyanın sonuna gelindi. Basit bir kayıp olayı ile başlayan dosyada Gökhan Ersine, annesinin maaşının yıllarca sahte vekaletname ile dayısının oğlu Atkan Maşalacı tarafından çekildiğini  hatta annesine ait evin aynı vekaletname ile emlakçı vasıtasıyla satıldığını öğrenerek büyük bir şok yaşadı. Henüz annesi veya ablasından haber alamayan Gökhan Ersine, aynı zamanda program vasıtası ile anneannesi Fadime Maşalacı’nın herkese ‘Kızımı Atakan öldürdü’ diyerek annesinin kuzeni tarafından öldürüldüğünü duydu. 

Gerçeğin peşinde programı ise Kubilay Erdaş ve Oktay Açık'ın Rize’de yaptığı araştırmaları canlı yayınlar vasıtası ile her gün ekranlara taşıdı. Öyle ki Erdaş Rize’de Atakan Maşalacı’nın akrabaları tarafından canlı yayında saldırıya da uğradı. Rize İl Emniyet Müdürlüğü tarafından programın ulaştığı gizli tanıklarında izlendiği dava şimdi ise mahkemeye taşındı.

52 kişinin ifadesi alındığı dosyada Atakan Maşalacı’nın baş şüpheli olarak yargılanacağının dile getirildiği programda ayrıca Gülşen Maşalacı’nın öldürüldüğü yerden hiç çıkartılmadığı da iddia edildi. Öyle ki Gülşen Maşalacı’nın en son telefon sinyalinin de henüz açıklanmayan cinayet yerinden alındığı da Gerçeğin Peşinde programında dile getirildi. 

Rize İl Emniyet Müdürlüğü’nün dosyayı savcılığa teslim ettiğinin öğrenildiği, savcının iddianamesinin ardından mahkemenin başlayacağının öğrenildiği olayda Atakan’ın ifadesinin alınması ve dolandırıcılıktan alacağı 20 yılın dışında, 2 kişinin yani Halası Gülşen (Suzan) Maşalacı ve halasının kızı Özlem Yığcı’nın ölümünden dolayı baş şüpheli baş şüpheli olarak mahkemeye çıkması bekleniyor.

Öte yandan program ekibinin ulaştığı bilgiler doğrultusunda 2009 yılında Trabzon’da bulunan kadın cesedinin Özlem Yığcı olup olmadığının yapılan DNA testi sonucunda belli olacak.