Siyaset
Giriş Tarihi : 29-10-2020 19:20   Güncelleme : 29-10-2020 19:20

Güneysu MHP'den 'Veryansın'!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Güneysu İlçe Başkanı Ahmet Baş, ilçede yapılacak hastanenin bağışlanan alana değil, bir başka alana yapılacak olmasına tepki gösterdi.

Güneysu MHP'den 'Veryansın'!

MHP Güneysu İlçe Başkanı Ahmet Baş, yatırımın yerinin değiştirilmesi ile Güneysu’nun çok şey kaybedeceğini dile getirerek “Güneysu’muza hayırsever bir ağabeyimiz, Niyazi İstif Güneysu’muzun bir hastanesi olsun diyerek 20-30 milyon civarında bir bağış yapmak istedi. Güneysu ilçesi ve Rizeliler bu yatırımdan faydalansın istedi. Daha önce bağışlamayı kabul ettiği 5 dönüm ve hemen karşısında kullanılabilecek 15 dönümlük bir yer belirlendi. Belirlenen yer ise Güneysu Merkez’e maksimum 500 metre uzaklıkta bir yerdi.  Belirlenen yerde yapılacak bir hastane Güneysu insanına, esnafına çok büyük bir katkı sağlayacaktı. Ne yazık ki karar değiştirildi. Hastane için Rize Merkez istikametine yapılacağı kararı verildi” ifadelerini kullandı.

‘30 milyon devletin kasasında kalacaktı!’
Yatırımın yeri değiştirilmeseydi bağışçının vereceği para ile hastanenin rahatlıkla yapılabileceğinin altını çizen Baş “Ne hikmetse bundan kim faydalanacak, kimin işine ayrayacak, daha doğrusu Güneysumuzun nasıl bir kazancı olacak bir türlü bilemedim. Hem esnafımız bu konuda bir faydasını görmeyecek, hem de bu bağışı yapan hayırsever amcamız bağış konusunu başka bir ilçeye yapma kararı verdi. Yazıklar olsun. Bu parayı verecek bir hayır sever daha bulabilir miyiz? Üzüldüm ama konunun takipçisiyim. Bu kararı veren, Güneysu’nun hiç mi fikrini almaz? Üstelik 30 milyon para devletimizin kasasında kalacaktı. Merak ediyorum, buna sebep olan acaba Güneysu’ya kendi cebinden 100 bin verebilir mi?” şeklinde konuştu.