Ekonomi
Giriş Tarihi : 15-10-2020 00:00   Güncelleme : 21-10-2020 02:33

Hacıbey Şinaforoğlu: 'Üretimin ne kadar önemli olduğunu görüyoruz'

Yaşanan koronavirüs sürecinde ülkelerin yaşadığı ekonomik sorunlar üretim ekonomisinin önemini bir kez daha ortaya koydu.

Hacıbey Şinaforoğlu: 'Üretimin ne kadar önemli olduğunu görüyoruz'

Rize’nin İyidere ilçesinde geçmişten bu zamana kadar devraldıkları üretim anlayışı ile hem ülke hem de bölge ekonomisine katkı sunan Şinaforoğlu ailesi gerçekleştirdikleri üretim ile ekonomiye katkı sunmaya devam ediyor.

Hacıbey Şinaforoğlu İyidere’de kurdukları üretim ile bölgeye ciddi anlamda katkı sunmayı sürdürüyor. Bölgeye uygun koyunlar ile üretime devam ettiklerini vurgulayan Hacıbey Şinaforoğlu “Verilen destekler daha da arttırılmalı. Bunu yaşadığımız pandemi sürecinde çok iyi gördük. Bizler üretmeye ilimize ve ilçemize değer katmaya devam edeceğiz” dedi.

Rize’de ve çevre illerde yapılan yatırımların memnuniyet verici olduğunu dile getiren Hacıbey Şinaforoğlu “Lojistik merkez bunlardan en önemlisi. Bunun gibi devasa projelerin ilimize kazandırılması çok güzel. Bizleri haliyle memnun ediyor. İşlerimizi daha da arttırmayı planlıyoruz. Biliyoruz ki yaşanacak olan istihdam hem İyidere’mize hem de Rize’mize fayda sağlayacak. Devletimizin yatırım olanaklarını arttırması ile birlikte işlerimizi şimdiden büyütmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Hacıbey Şinaforoğlu oluşacak olan büyümenin her kesime fayda sağlayacağını sözlerine ekleyerek “Şimdiden İyidere’miz için de alt yapıda atılan adımların daha da genişletilmesi gerekiyor. Bölgesi ve yaşadığı yer için çalışan herkese destek verilmesi verilmesi gerekiyor” dedi.

Tarım ve hayvancılığın bu süreç içinde öneminin herkes tarafından daha net anlaşıldığına vurgu yapan Şinaforoğlu “Verilecek olan desteklemeler artırılmalı. Lojistik merkez gibi önemli projeler buradaki insanlara farklı iş kapıları açacaktır. Bu vesile ile Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Rize’mizin değerli siyasetçilerine Sayın Valimize ve bütün bürokratlarımıza ve İlçemiz için çalışan seçilmiş Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.