Spor
Giriş Tarihi : 27-10-2021 11:00   Güncelleme : 26-10-2021 19:48

Hamza Hamzaoğlu'ndan Trabzonspor maçı öncesi açıklama

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu “Mücadele ettiğimizde sonuç alabildiğimizi gördük. İnşallah ilerleyen haftalarda bunun tekrarımı getiririz” dedi.

Hamza Hamzaoğlu'ndan Trabzonspor maçı öncesi açıklama

Çaykur Rizespor, Süper Lig'in 11. Haftasında deplasmanda Trabzonspor’un konuğu olacak. Cuma günü saat 20.00’da oynayacağı maç için hazırlanan Yeşil-Mavili ekip hazırlıklarını Mehmet Cengiz Spor Tesisleri’nde sürdürmeye devam ediyor. Antrenman öncesi konuşan Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu kötü gidişattan ötürü Çaykur Rizespor camiasının sıkıldığını, Kasımpaşa maçıyla bir dönüm noktası yaşadıklarını dile getirerek “Kazandığımız üç puan çok şey ifade ediyor. Haftalardır bazen iyi oynayıp da kazanamadığımız, gördüğümüz kartlar sonucunda eksik kalarak kaybettiğimiz maçlar oldu. Kasımpaşa maçında son saniyede golün gelmesi, oyuncularımıza vazgeçmediğimiz de her şeyin değişebileceğini gösterdi. Bundan sonraki bütün maçlarda sonuna kadar şansımızı zorlamamız gerektiğini gördük. Oyuncularımızdan şu ana kadar hep bunu istemiştik ve sonunda bunun karşılığını görmeleri söylediğimiz şeylerin doğruluğu açısından önemliydi. Haftalardır sürekli bir puanla alt sıralarda kendimizi görmekten biz de taraftarlarımızda sıkılmıştık. Mücadele ettiğimizde sonuç alabildiğimizi gördük. İnşallah ilerleyen haftalarda bunun tekrarımı getiririz” dedi.

Trabzonspor maçından 3 puan ile dönmek istediklerini vurgulayan Hamzaoğlu “Şu anda Trabzonspor 22 haftadır kaybetmiyor, istikrarlı bir şekilde başarısını devam ettiriyor. İyi bir grafiği var ama futbol her şeyi açık bir oyun. O yüzden bizde cuma akşamı gidip Trabzon deplasmanında iyi bir mücadele ve sonuçla ayrılmaya çalışacağız.  Bizim için önemli, aldığımız bu 3 puanı pekiştirmek açısından oradan alacağımız puanlar önemli olacak. Bu mücadeleye hazırlanıyoruz” ifadelerini kullandı.

‘Tüm oyuncular antrenmana çıkma arzusunda’
Takımda ki oyuncuların ufak tefek sakatlık veya sıkıntılarına rağmen antrenmana çıktıklarını dile getiren Hamzaoğlu “Mendes’in dışında Gökhan’da bizimle antrenmanlara kısmi olarak başladı. Onun dışında sakat bir oyuncumuz yok, bu bizim için sevindirici. Herkes yüzde 100 değil ama bütün oyuncularımız, ufak tefek sakatlıklarına, sıkıntılarına rağmen antrenmana çıkma arzusunda. Bu bizi mutlu ediyor, olaya dahil olma istekleri benim için önemli” dedi.

‘Remmy atamadığı gole üzgün’
Remmy’nin Kasımpaşa maçında 90+6’da kaçırdığı golden ötürü üzüldüğünü, onun dışında hiçbir sorunu olmadığını sözlerine ekleyen Hamzaoğlu “Remmy’le konuştuk, kendi atması gereken bir pozisyonu kaçırdığı için çok üzgündü. O golde de gol vuruşunu çok iyi yaptı ama Selim çok iyi takip etti, tamamladı. Remmy daha iyi vuramadığı için üzgün yoksa iyi bir karakter, takım oyuncusu. Sadece kendisi atamadığı için üzgündü onun dışında ne takımla ne de bizimle hiçbir sorununun olmadığını söyledi. Kazandığımız için o da bizim gibi mutlu oldu” şeklinde konuştu.