İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Ramazan Bayramı'nın 2. gününde Rize’de 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu Rize’de bayram ziyaretinde bulunarak Rizeli vatandaşlar ile buluştu.

Siyaset
Giriş Tarihi : 03-05-2022 17:39   Güncelleme : 03-05-2022 17:49
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Ramazan Bayramı'nın 2. gününde Rize’de 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu bayramlaşmak için geldiği Rize’de İyidere ilçesinden başlayarak sırasıyla sahil kısmındaki Derepazarı, il merkezi, Çayeli, Pazar, Ardeşen ve Fındıklı ilçelerini gezdi. Sevenleri tarafından yoğun ilgiyle karşılanan İmamoğlu, babasıyla birlikte Rize’de geçirdiği anıları anlattı. Ziyaretinin sebebini açıklayan Başkan İmamoğlu "Çocukluğumun en güzel anılarını bu kıyı şeridinde yaşadım. Ticaret yolculuğunda babamın araçlarına eşlik ettim, bu güzel kıyının bereketi 70'li 80'li yıllarda hanemize bereket getirdi. Rize'den başlar Hopa'ya kadar, oradan döner Artvin'e Murgul'a kadar kamyonla malzeme dağıtır, her ilçesinde müşterilerimizin tezgahlarına geçer, selamlaşır, kucaklaşır, hemhal olur birbirimizi anlardık" dedi.

"ÜST ÜSTE 2 DEFA KAYBETTİNİZ"
Konuşmasında iktidarı eleştiren ve muhalefet partilerinin kurduğu 6'lı masaya da değinen İmamoğlu "Bereketli günlerdi, doğal günlerdi. Kimse birbirine 'Sen necisin, hangi partilisin' demezdi. Herkes birbirine insan gözüyle bakar, kucaklaşır, helalleşir, selamlaşırdı. Kimse kimseye yüzünü ekşitmezdi. Niye bu hale geldik biz? Biz diyoruz ki ahlaklı siyaset, liyakat, eşitlik, özgürlük... Biz diyoruz ki hak eden kazansın. Başkaları da diyor ki 'Vatan haini', başkaları diyor ki 'Her şeyi ben kazanacağım'. Olmaz öyle şey! Bak öyle 'Her şeyi ben kazanacağım' diye diye üst üste 2 defa kaybettiniz. Bugün Türkiye'de farklı siyasi görüşler bir araya geldi, memleketin tekrar özgürleşmesi için, tekrar insanların düşüncelerini özgürce ortaya koyabilmesi için, gençler umutla dolsun diye bir ittifak masası kuruldu. Ben de 6 liderin ortaya koyduğu düşüncenin, İBB başkanı olarak en güçlü neferi olacağım. Hepinizin huzurunda söz veriyorum" ifadelerini kullandı.

"BU MİLLETİN EN AZ YÜZDE 60'I DEĞİŞİM İSTİYOR"
İmamoğlu sözlerine şu şekilde devam etti; "Yola çıktığımızda, 'Ben İstanbul ittifakının adayıyım. Herkesin oyuna talibiz' demiştim ve günün sonunda belki de tarihin en yüksek oyunu alarak İBB Belediye Başkanı seçildim. Şimdi de bu milletin en az yüzde 60'ının değişim istediği ortamda hep birlikte başaracağız. Bu masanın en büyük büyük vaadi barıştır, huzurdur, bir arada dimdik ayakta durmaktır. Gençlerine fırsat vermektir, tarımda üreticinin yanında olmaktır"

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Rize’nin Fındıklı ilçesinde gerçekleştirdiği son buluşmadan sonra ise Artvin’in Arhavi ilçesine gecti

Flash53 AdminFlash53 Admin

YORUMLAR