Siyaset
Giriş Tarihi : 21-06-2022 13:58   Güncelleme : 21-06-2022 18:57

İhsan Alkan'dan gençlerin önünü açın çağrısı

Çaykur Rizespor'un 92. Olağanüstü Genel Kurulunda konuşan Milliyetçi Hareket Partisi Rize İl Başkanı İhsan Alkan, Gençleri yok saymayın. O gençler Rize'de varlar ve onlar Rizespor sevdalıları" dedi.

İhsan Alkan'dan gençlerin önünü açın çağrısı

İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde, divan başkanlığını Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin’in yaptığı, Çaykur Rize Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin 92. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. 92. Genel Kurul'da Çaykur Rizespor'un yeni başkanı Rizeli İş Adamı İbrahim Turgut seçildi. Rizespor'un 92. Olağanüstü Genel Kurulunda konuşan MHP Rize İl Başkanı İhsan Alkan, stadın 18 yaş altında olduğunu o gençlerin kurul toplantılarda da sözünün geçmesi gerektiğini dile getiren Alkan, "Rizespor'da bu zamana kadar emeği geçen kim varsa hepsini saygıyla rahmetle anıyorum. Başta Ahmet Mesut Yılmaz beyi, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'la beraber 25 yıldır Rizespor'umuzu ayakta tutmak içim mücadele ediyoruz. 53 yıldır hep bir mücadele içerisindeyiz. Bu salondaki tartışmalara bende şahit oldum. Benimde itiraz ettiğim maddeler var.  Stadın yüzde 70'i 18 yaşının altında dolayısıyla bu maddeleri esneteceğiz. Bende oraya bir kaç madde vereceğim. Gençleri yok saymayın. O gençler Rize'de varlar ve onlar Rizespor sevdalısılar" dedi.

Rizespor'da ki eksikleri bir araya gelerek çözüm yapmalarının gerektiğini söyleyen Alkan, "Bizi boş kavgaların içine sokmayın. Fenerbahçe maçında bin 200 bilet satan, Gedson Fernandes'in formasından 5 tane alan bir Rizespor taraftarıyız. Beş bin tane forma alanlara söyleyelim onlara benim onlarla bir bağım yok. Bir minnet borcum da yok. Biz eğer 20 yıl sonraya çocuklarımıza bir Rizelilik aşılayacaksak buradan İstanbul'daki iş adamlarına da sesleniyorum Rizespor'un çocuğu Rizesporlu kalemiyle yazsın. Rizespor formasıyla okula gitsin. Rizespor çantasıyla okula gitsin. Ben kıyaslanmak istemiyorum. Biz Rizespor'u nasıl büyütürüz diye karşılaşmanın eşiğine gelelim. Bu sporsal altyapılara bakın Osman Aşkın Bak Spor Bakanı olduğu günden bu yana binlerce altyapıyla ilgili hizmet yaptı. 10 yılda kaç tane milli takıma Rizespor'dan futbolcu yetiştirdik. Hep eksiyi vuruyoruz başkana, vuruyoruz yönetim kuruluna. Aşağıda hiç eksik yok mu. Taraftarlarda da var, bizlerde de var, siyasilerde de var. Hepimizde eksik var. Bu eksiklerimizi bir araya gelerek tartışalım ve Rizespor'umuzu nasıl yukarıya taşıyabiliriz diye mücadele edelim. Herkes Rizesporlu ama bir araya gelme konusunda sıkıntıya giriyoruz. Lütfen bir araya gelelim. Geleceğimize dair çocuklarımız Rizespor çantalarıyla kalemleriyle okula gitsin. 20 sene sonra biz de bir şampiyonluk kutlayalım. İstanbul'u da yakalım, Rize'yi de yakalım, Samsun'u da Ankara'yı da Rizelinin olduğu heR yeri yakalım. Bizde bu mücadeleyi inşallah burada vermek için bende şahsım adına söz veriyorum. Bende elimden geleni yapacağım ama büyüklerimden de destek istiyorum. En büyük Çaykur Rizespor" şeklinde konuştu.

Flash53 AdminFlash53 Admin