Rize Haberleri
Giriş Tarihi : 15-07-2020 09:55

İkizdere'deki sel felaketinden saniyeler ile kurtuldu

İkizdere'deki sel felaketinden saniyeler ile kurtuldu

Geçtiğimiz günlerde İkizdere'de meydana gelen sel felaketin de yaşanan o anları işletme sahibi anlattı. Araçları kurtarmak isterken bir anda gelin geldiğini ifade eden işletme sahibi canımızı zor kurtardık dedi.

Afetten canlarını zor kurtadıklarını dile getiren bir şantiye sahibi aracı kurtaramayacaklarını anlayınca aracı bırakıp kaçtıklarını aktardı. Şantiye sahibinin ifadeleri şöyle:

"Bir anda dere taşmaya başladı. Sel gelince arabaya kaçmaya başladık ama sel bir anda bastırdı. Allah'tan bu şekilde oldu yoksa hiçbir şey kalmayacaktı burada. Tabi doğal felakettir bunu anlarım ama hiçbir koruma yok. Biz iki arkadaş kaldık sadece burada.  İşçilerin hepsini dağın arka tarafında doğru kaçırdık. Can kaybını önledikten sonra malımızı düşünmeye başladık. Hem şantiyemizi hem işimizi.

 Arabanın sahibi Mustafa Bey arabayı almaya geldi. Biz arabayı çalıştırmaya çalışıyorduk. Seli gördük, o anda arabayı bıraktık kaçtık.  Biz biraz daha dursak sel bizi götürecekti. O kadar şiddetli bir şekilde sel geliyor ki bizi götürecekti. Bu kadar büyük ağaçları getirmiş, arabayı da pert etti."