Siyaset
Giriş Tarihi : 17-03-2021 23:35   Güncelleme : 17-03-2021 23:39

İl Başkanı Alkan’dan 18 Mart Mesajı

MHP Rize İl Başkanı İhsan Alkan’dan ‘18 Mart Çanakkale Zaferi’ mesajı.

İl Başkanı Alkan’dan 18 Mart Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Rize İl Başkanı İhsan Alkan, 18 Mart Çanakkale Zaferi nedeniyle bir mesaj yayımladı. Alkan mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan 18 Mart Çanakkale Zaferi; emperyalizme atılmış büyük bir tokat, Türk vatanını parçalamak isteyenlere verilen büyük bir derstir.

Çanakkale Zaferi; Türk milletinin vatanına karşı duyduğu bağlılığın, inancın, azmin ve kararlılığın en büyük simgesidir. Vatan toprağının bir karışını bile düşmana çiğnetmektense ölüme yürümeyi göze alan Türk milleti, tarihinin her safhasında olduğu gibi Çanakkale'de de bu irade ile mücadele etmiş ve üzerine gelen yedi düveli bertaraf etmeyi bilmiştir. İmkânsızlıklar içinde kazanılan bu zafer, tüm dünyaya Çanakkale'nin geçilemeyeceğini, Türk yurdunun parçalanamayacağını bir kez daha beyan etmiştir. 

Çanakkale Zaferi; Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna giden yolda önemli bir merhale olmuş, Türk milletinin yeniden şahlanışına vesile olmuştur. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale muharebesini kazandıran bu yüksek ruhtur.” sözlerinde ifadesini bulan bu zafer Mehmetçiğin vatan ve millet sevgisinin ölümsüzlükle anıtıdır. 

Bu duygu ve düşüncelerle 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. yıl dönümünü kutluyor; vatan, din, bayrak ve namusunu küffara çiğnetmemek için şehadete erişen tüm aziz şehitlerimizi rahme, saygı ve şükranla anıyorum”