Asayiş
Giriş Tarihi : 12-03-2021 19:50   Güncelleme : 12-03-2021 20:07

İshak Karahan'dan Samimi İtiraf: Yıllar Önce Bitmesi Gerekiyordu

AK Parti Çayeli İlçe Başkanı İshak Karahan, katıldığı bir YouTube canlı yayınında skandal açıklamalarda bulunarak 15 yıldır iktidarda olmalarına rağmen bugün yapılması gereken şeylerin daha önceden yapılması gerektiğini dile getirerek ilçede infial yarattı.

İshak Karahan'dan Samimi İtiraf: Yıllar Önce Bitmesi Gerekiyordu

Kendiside geçmiş dönemde AK Parti'den seçilerek Belediye Meclis Üyeliği görevini yürüten ve bugün AK Parti Çayeli İlçe Başkanı olan İshak Karahan, "Benden önceki dönemi hiçe sayamam. Bugün ne yapılması gerekiyorsa aslında yıllar önce bitmesi gereken konulardı. Bugün bam başka şeyleri konuşuyor olmamız gerekirdi" dedi.

2020 yılı Temmuz ayında Çayeli’nde meydana gelen sel felaketinin ardından başlatılan iyileştirme çalışmalarında geç kalındığını, bunun sebebinin ülke genelinde son dönemde yaşanan ekonomik sıkıntılardan kaynaklandığını ifade etti.

Yaşanan gecikmeyi telafi etmeye çalıştıklarını ve vatandaşların tepkilerini anlayışla karşıladıklarını belirten Karahan, partisinin 15 yıllık geçmişte Çayeli’nde iktidar olduğunu ancak bugün yapmaya çalıştıkları projelerin yıllar önce yapılması gerektiğini ifade etti.

Karahan, ilçede gündem olan açıklamasında şu ifadeleri kullandı: 
“Özeleştiri anlamında bunu samimiyetle itiraf etmem gerekir; biz 15 yıl bu ilçede yerel yönetim anlamında vatandaşlarımızın teveccühüyle iktidarda kaldık. Yapılması gereken nice şey yapılmamış, yapılamamış, imkanlar el vermemiz veya öğünün şartlarına göre olumsuz sonuçlanmış. Bunlar, bizim vatandaşa vermiş olduğumuz bir lütuf değil, bunlar bizim Çayeli insanımıza borcumuz. Sonuçta ben siyaseten bir kurumu temsil ediyorum. Burada süreklilik esas. Benden önceki dönemi hiçe sayamam. Bugün ne yapılması gerekiyorsa aslında yıllar önce bitmesi gereken konulardı. Bugün bam başka şeyleri konuşuyor olmamız gerekirdi. Biz zamanın telafisini yapmaya çalışıyoruz. İnşallah üzerine yeni şeyler de koyabilirsek Çayeli daha yaşanabilir hale geldiğinde bunda en büyük mutluluğu belki bir nebze katkımız olur diye ben duyarım”