Siyaset
Giriş Tarihi : 05-11-2020 18:05   Güncelleme : 05-11-2020 18:05

İYİ Parti'den Ahmet Mesut Yılmaz Önerisi

İYİ parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, Rize-Artvin Havalimanı’na merhum Başbakan Ahmet Mesut Yılmaz’ın isminin verilmesini istedi.

İYİ Parti'den Ahmet Mesut Yılmaz Önerisi

TBMM’nde yaptığı konuşmada yapımı devam eden Rize-Artvin Havalimanı’na Rizeli Eski Başbakan Merhum Mesut Yılmaz’ın isminin verilmesi gerektiğini dile getiren İYİ parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, “Bu vesileyle bugün merhem başbakanımız Sayın Ahmet Mesut Yılmaz'ın Rize'de yapımı devam eden havalimanına adının verilmesiyle ilgili bir gündem dışı söz almış bulunuyorum. Bilindiği üzere Rize'nin Pazarlı ilçesine bağlı Yeşilköy'de Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca 766 hektarlık alanda projelendirilen ve temeli 3 Nisan 2017'de atılan tamamlandığında Türkiye'nin deniz dolgusuna inşa edilecek ikinci havalimanı olacak olan Rize-Artvin havalimanının yapım çalışmaları sürmekte olup yaklaşık yüzde 80'i de tamamlanmış durumdadır. Yapılmakta olan bu havaalanına da henüz bir isim verilmediğini biliyorum. Bu sebeple, Rize'de yapılan havalimanına, 30 Ekim Cuma günü kaybettiğimiz, aslen Rizeli olan, 17'nci, 18'inci, 19'uncu, 20'nci, 21'inci ve 23'üncü dönem Rize Milletvekilliği yapan, Anavatan Partisi eski Genel Başkanı ve eski Başbakanımız merhum Ahmet Mesut Yılmaz isminin verilmesinin doğru ve yerinde bir karar olacağı düşüncesindeyim” ifadelerini kullandı.

Ahmet Mesut Yılmaz isminin yapılacak havalimanına verilmesi için önerge sunduklarını sözlerine ekleyen Örs “Bu vesileyle, ülkemizin yetiştirdiği değerli devlet adamı Ahmet Mesut Yılmaz'ın adının ve aziz hatırasının memleketi Rize'de yapılmakta olan yeni havalimanında yaşatılmasıyla ilgili talebimizi Genel Kurula arz ediyor, hepinizi en derin saygılarımla selamlıyorum” şeklinde konuştu.