Asayiş
Giriş Tarihi : 05-09-2021 18:22   Güncelleme : 05-09-2021 18:25

Katil babadan mahkemede akıl almaz ifade: Karım çocukları mağdur ediyordu!

Trabzon’un Of ilçesinde 3 kızını canice öldüren baba Emre Göktaş’ın ifadesi ortaya çıktı.

Katil babadan mahkemede akıl almaz ifade: Karım çocukları mağdur ediyordu!

Çay bahçesine götürdüğü kızları 11 yaşındaki Yaren Göktaş, 7 yaşındaki Hiranur ve 4 yaşındaki Elif Göktaş'ı hiç acımadan başından tabancayla tek kurşun atarak öldüren ve ardından tutuklanarak getirildiği cezaevindeki kaldığı tek kişilik hücrede keserek intihara kalkışan Emre Göktaş'ın (36), mahkemedeki ifadesi ortaya çıktı. 

3 çocuğunu canice katleden baba iddiaya göre eşinin çalışmaya başladıktan sonra çocukları mağdur ettiğini ve bu nedenle tartıştıklarını dile getirdi. Emre Göktaş “Eşim çalışmaya başladıktan sonra aramızda sıkıntılar başladı. Onun çalışmasını istemiyordum. O çalışınca ev ile ilgilenmiyor, çocuklar mağdur oluyordu. 1 ay önce bu nedenle tartıştık, beni şikayet etti, hakkımda tedbir kararı aldırdı. 30 gün bu nedenle evden uzaklaştırıldım. Eşim, boşanmak istiyordu ancak anlaşmaya yanaşmıyordu” dedi.

Eşinin kendisi hakkında aldırdığı tedbir kararı nedeniyle çocukların kendisinden uzaklaştığını ve durumun kendisini üzdüğünü dile getiren katil baba Göktaş “Tedbir kararı bittiğinde çocuklarımı alarak gezmeye götürdüm. Uzaklaştırma süresinde çocuklarımın bana olan davranışları değişti. Çocuklarımın bana karşı cephe aldığını hissettim, bu benim zoruma gitti. Evde oturduk, çocuklar oyun oynadılar, bir süre sonra sıkıldılar, bunun üzerine dışarı çıktık. Çocuklarla 4'ümüz köyün ilk evinden ileri doğru yürüdük. Çocuklar oynayarak dere istikametine gittiler, ben de arkalarından gittim. Yağmur yağmaya başladı, eve doğru gitmeye karar verdik. Sonra eşimle aramdaki olaylar akılıma geldi. Kendimi kaybettim, kaos içindeydim. O an ne yaptığımı hatırlamıyorum” dedi.

Unutkanlık nedeniyle tedavi gördüğünü ve eşiyle olan anlaşmazlıklar nedeniyle zihin kalitesinin düştüğünü ifade eden katil Emre Göktaş “Arazide 'yabani hayvan olur' diye silahı yanımda taşırdım. Orada bir köpeğin havladığını hatırlıyorum, onun dışında hiçbir şey hatırlamıyorum. Ben çocuklarımı çok seviyordum. Bende unutkanlık mevcuttur. Bu nedenle tedavi görüp, çeşitli ilaçlar kullandım. Eşimle olan anlaşmazlıklar nedeniyle zihin kalitemde azalmalar oldu. Ne yaptığımı bilmeyecek hale geldim. Ben olayın hala hayalden ibaret olduğunu düşünüyorum, olayın şokundayım. Çocuklarımla o gün günlük şeylerden sohbet ettim. Kendime ateş etmeyi düşünüp, düşünmediğimi de hatırlamıyorum. Şu an kafam allak bullak durumdadır. Konuşuyorum ama bilincim yerinde değil. Sadece ensemi hissediyorum, başımın üstünü hissetmiyorum” ifadelerini kullandı.