Liseli öğrencilerin yaptığı ekmekler ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak

Rize'de ‘Meslek Liseleri Ailelerle Buluşuyor’ projesi kapsamında Ekrem Orhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde (REOMTAL) öğrencilerin kendi ekmeklerini kendileri üreterek ihtiyaç sahibi ailelere dağıtacak.

Rize Haberleri
Giriş Tarihi : 19-04-2022 22:18
Liseli öğrencilerin yaptığı ekmekler ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak

Okulda öğrencilerin hamur işlerini öğrenebilmesi için bir fırın kuruldu. Okulun yeni projesi olarak kurulan fırının açılışı Rize Valisi Kemal Çeber'in katılımlarıyla gerçekleşti. ‘Meslek Liseleri Ailelerle Buluşuyor' projesi kapsamında kurulan fırında günde 10 bin roll ekmek çıkartılması planlanırken, her gün çıkartılacak ekmekler ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılacak. 
Kurulan fırın ile yapılacak ekmeklerin ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacağının altını çizen Rize Valisi Kemal Çeber, "Bugün açtığımız fırında 10 bin roll ekmek kapasitemiz var. Biz burada bu ekmekleri üreteceğiz hem ihtiyacı olan yurtlarımıza, pansiyonlarımıza vereceğiz. İhtiyaç sahibi insanlara da buradan ekmekleri ulaştırmış olacağız. Burada amaç eğitim öğretim veren kurumlarımızın meslek liselilerimizin bulundukları muhitte aynı zamanda hizmet kurumuna dönüşmesi" dedi.

Flash53 AdminFlash53 Admin

YORUMLAR