Siyaset
Giriş Tarihi : 30-05-2021 01:30   Güncelleme : 30-05-2021 01:30

MHP Ardeşen İlçe Başkanı Bayrak'tan Çay Kanunu eleştirilerine sert yanıt

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ardeşen İlçe Başkanı Cemil Bayrak, kendilerini çay kanunu konusunda sessiz kalmakla suçlayan siyasilere yüklenerek “Şov peşinde olan o arkadaşlar ya medyayı takip etmiyor ya da okuma yazmayı bilmiyor” dedi.

MHP Ardeşen İlçe Başkanı Bayrak'tan Çay Kanunu eleştirilerine sert yanıt

MHP'nin çay kanun taslağı konusunda ki çabasının serüvenini dile getiren Başkan Bayrak “Çay kanununun hazırlanması ve çıkması için MHP Rize İl ve İlçe Teşkilatlarının ne kadar mücadele verdiklerini göremeyen arkadaşlar kendilerince bizi Ardeşen sokaklarında eleştiriyor. Şov peşinde olan o arkadaşlar ya medyayı takip etmiyor ya da okuma yazmayı bilmiyor. MHP Rize İl Başkanı Sayın İhsan Alkan Bey göreve geldiği günden beri en çok önemsediği konulardan biri çay kanunu olduğunu çok iyi bilmelerine rağmen bizlere ithamda bulunmalarını halkın takdirine bırakıyoruz. Hazırladığımız Çay Kanunu taslağını MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı Beye teslim ettikten sonra sayın Tarım Bakanımız Bekir Pakdemirli Beye arz edildi. Sayın Tarım Bakanımız, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesine Çay Kanununun hazırlaması için talimat verdiğinde CHP Meclise, hazırlıksız ve yetersiz bir çay kanunu teklifi sundu. Bu teklifin, üniversitenin çay kanunu çalışmalarına başladığı zamana denk gelmesi, samimi olmadıklarını göstermektedir. Sayın Bakanımızın üniversiteye verdiği talimat yaklaşık 10 ay olmasına rağmen, hazırlıkları tamamlamayan üniversiteye sayın MHP İl Başkanı İhsan Alkan defalarca canlı yayında çay kanunu çalışmalarını hızlandırıp sonuca ulaştırmalarını istedi” dedi.

Açıklamasına başta çay kanun taslağı çalışması olmak üzere kendilerine destek verilmeyen konular ile devam eden Bayrak “Dün bize ithamda bulunan o arkadaşlar neden destek vermedi? Neden Üniversiteye çay kanununun ne aşamada olduğunu sormadılar? Kendilerinin o taslakta herhangi bir katkısı olmuş mu? Eğer O arkadaşlar bir katkıda bulunmak istiyorlarsa üniversitenin çay kanunu çalışmalarını hızlandırması için yaptığımız açıklamalar için bize destek versin. Dün bizi destek vermemekle itham edenler 2 yıldır neden bizi desteklemedi? Biz çay kanununu savunurken bu arkadaşlar ne yapıyordu? Biz Ardeşenimiz’e Didi Soğuk Çay Fabrikasını isterken neden destek vermediler? Amaç üzüm yemekse varız, yok eğer bağcıyı dövmekse biz yokuz. Biz Devletimize güveniyoruz. Üniversite taslağın hazırlanmasında biraz yavaş olsa da çalışmaları yakında sonuçlandırıp Bakanımıza teslim edecektir. TBMM'nde Devletimize yakışır bir çay kanunu çıkaracağından şüphemiz yoktur. Bu konuyu sonuna kadar takip edeceğimizi kamuoyuna arz ederiz” ifadelerini kullandı.