Siyaset
Giriş Tarihi : 20-05-2022 20:55   Güncelleme : 20-05-2022 22:21

MHP İl Başkanı İhsan Alkan: Rize'de ki Samistal yaylasına çıkıp oradan dönüp başka bir şehirde kalmasını istemiyorum"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı İhsan Alkan "Sabah kahvaltısını başka bir şehirde yapıp Rize'de ki Samistal yaylasına çıkıp oradan dönüp başka bir şehirde kalmasını istemiyorum" dedi.

MHP İl Başkanı İhsan Alkan: Rize'de ki Samistal yaylasına çıkıp oradan dönüp başka bir şehirde kalmasını istemiyorum

Gazetecilerle sabah kahvaltısında bir araya gelen Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı İhsan Alkan gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kahvaltıyı başka şehirde yapıp Rize'yi gezdikten sonra başka şehirde kalmalarını istemediğini sözlerine yansıtan İhsan Alkan, "Minibüs ile bıraksın çıkmak isteyen o doğanın güzelliğini görmek isteyen yukarıya doğru yürüsün orada kalsın öyle dönsünler. Sabah kahvaltısını başka bir şehirde yapıp Rize'de ki Samistal yaylasına çıkıp oradan dönüp başka bir şehirde kalmasını istemiyorum. Ben Rize'nin yaylalarının, Çamlıhemşin vadisini ve İkizdere vadisinin değerli olduğuna inanan ve geleceğe dair turizimle alakalı yatırımlar yapılabilirse Dünya'nında turuzim merkezi olacağına inanan birisiyim" şeklinde konuştu.

"Çok değerli olan yaylalarımızı taş binası haline getiriyoruz"
Dünyaca ünlü Turuzim merkezi Ayder'in taş binası haline getirdiklerini dile getiren Alkan, "Ayder'in girişinden yukarıya 5 kilometre-10 kilometre araç kuyrukları oluştu diye yansıtarak insanları sıkıştırmya gerek yok. Yıllarca Ayder dedik orayı taş binasına çevirdik. Ayder'in oradaki evlerini yıktık sonra tekrardan taş diktik oraya. Bir arkadaşım vardı buraya ziyarete geldi. Bende onu Pokut yaylasına bir arkadaşımızın evine bir gece misafir ettim. O arkadaşım bana şunu söyledi, şurada bir dinlenme alanı olsa Dünya üzerindeki bütün kitap yazarları gelip kitaplarını burada tamamlarlar dedi. Çok değerli olan yaylalarımızı taş binası haline getiriyoruz" dedi.
 

Flash53 AdminFlash53 Admin