Rize Haberleri
Giriş Tarihi : 14-08-2020 01:15

MHP'li Çayeli Belediyesi'nden Tüm Kiracılarına 'Tahliye' Tebligatı

MHP'li Çayeli Belediyesi'nden Tüm Kiracılarına 'Tahliye' Tebligatı

MHP'li Çayeli Belediyesi, belediyeye ait olan AK Parti Çayeli İlçe Başkanlığı binasının 31 Aralık 2020 tarihine kadar tahliye edilmesini isteyen belge AK Partililer tarafından paylaşılmış, bu belge kuoyunde geniş yankı bulmuştu. Çayeli Belediyesi'nin aynı belgeyi MHP Çayeli İlçe Başkanlığı ve Çayeli Ülkü Ocakları'na da göndermiş.

 

Çayeli Belediyesi, eski belediye binasında bulunan AK Parti, MHP ve Ülkü Ocakları başta olmak üzere bir çok kiracısına Çayeli Başkanlığı'nın 31 Aralık 2020 tarihine kadar tahliye edilmesini ve belediyeye teslim edilmesini istedi. Belediye Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından gönderilen tebligatta taşınmazın 2021 yılı itibariyle kiralama ihalesinin yapılmasının düşünüldüğü ve bu sebeple kira kontratının yenilenmeyeceği ifade edildi. Mevcut kira borçlarının ödenilmesi ve 31 Aralık 2020 tarihinde taşınmazın tahliye edilerek belediyeye teslim edilmesi istenen tebligatta yapılacak kira ihalesinin belediyenin sosyal medya hesaplarından, internet sitesinden, ilan panosundan ve gazetelerden duyurulacağı belirtildi.

 

Belediyenin bu tebligatı göndermekle 'Belediyeye ait alanların bedelinden düşük fiyatta kiralandığı' bu nedenle bedellerin arttırılarak yeniden ihaleye çıkmayı planladığı öğrenildi.