Siyaset
Giriş Tarihi : 09-11-2020 21:28   Güncelleme : 09-11-2020 21:33

MHP'li Alkan'dan 10 Kasım Mesajı!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Rize İl Başkanı İhsan Alkan'dan 10 Kasım mesajı.

MHP'li Alkan'dan 10 Kasım Mesajı!

MHP Rize İl Başkanı İhsan Alkan yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;

“Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete irtihalinin 82 yılında sevgi, saygı, rahmet ve minnetle yâd ediyoruz. Aziz milletimizin O’nun önderliğinde yazdığı eşi ve benzeri görülmemiş İstiklâl ve İstikbal destanımız bugün de tüm dünyada bayrak, vatan ve hürriyet aşkının sönmez meşalesi olmaya devam etmektedir.

Hayatını ülkesinin ve milletinin bekası ve selametine adayan Büyük Önder'in “En büyük eserim” dediği Türkiye Cumhuriyeti'ni emanet ettiği Türk gençliğinin millî birlik ve beraberlik şuuru ile Ülkemizi O’nun gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarma ülküsü etrafında kenetlenerek elde ettiği başarı ve kazanımlar; bugün Ülkemizi dünya politikası ve ekonomisinde söz sahibi bir ülke konumuna getirmiştir.

Atalarımızın aziz hatıralarının değerinin idrakiyle Cumhuriyetimizin vakarını her şeyden üstün tutarak Atatürk'ün ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığımız ile milletimizin alî hedeflerine koşuyor olmak bizler için en büyük gurur ve onur kaynağıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin banisi, eşsiz devlet adamı, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı ve minnetle anıyor, O’na, kahraman silah arkadaşlarına, aziz şehitlerimize  Allah'tan rahmet diliyorum.

Ruhu şâd olsun.”