Rize Haberleri
Giriş Tarihi : 24-10-2020 16:54   Güncelleme : 24-10-2020 17:10

Murat Yazıcı: Yeşil Yol Etrafında Devlet Yapılaşma Şartlarını Belirlemeli

İnşaat Mühendisleri Odası Rize Şube Başkanı, İnşaat Yüksek Mühendisi Murat Yazıcı, Flash53 ekranlarında Togay Muratoğlu’nun sunduğu ‘Sözün özü’ programının konuğu oldu.

Murat Yazıcı: Yeşil Yol Etrafında Devlet Yapılaşma Şartlarını Belirlemeli

Rize Merkez WossWoss Kafeden gerçekleşen yayında kendisine Togay Muratoğlu’nun yönelttiği soruları yanıtlayan İnşaat Mühendisleri Odası Rize Şube Başkanı, İnşaat Yüksek Mühendisi Murat Yazıcı ‘Yeşil yol projesi’ hakkında ki görüşlerini de açıkladı.

İnşaat Mühendisleri Odası Rize Şube Başkanı, İnşaat Yüksek Mühendisi Murat Yazıcı, ‘Yeşil yol projesi’ hakkında kendisine yöneltilen soruya “Devlet iyi denetleme yaparsa siz o kalite kontrolü yapamazsınız. Devlet yapılaşma şartlarını belirlerse kendinize ahşap, tarımsal dokuyu bozmayacak veya doğal dokuyu bozmayacak yapılar yaptırabilirsiniz. Oralarda tarım yapacaksak, çözüme kavuşturacaksak, oradaki içme suyu kaynaklarını veya doğal kaynakları kullanacaksak bize yol lazım. Oraya ulaşmak için hiç yolumuz yok. Oradaki kaynakları nasıl kullanacağız. Doğal yaşama saygım var, yaban yaşama da saygım var, bunları bozmayacak şekilde tamamen doğala yakın bir yol yapılıyor. O değerleri neden kullanmayalım? O değerler de bizim. Orada da hayvancılık olsun, turizm olsun, orada da gelir kazanalım ama asgari müşterek de yapım şartlarını ortaya koyarak, ciddi yaklaşarak, kimseyi kayırmadan orda ki nimetlerden faydalana biliriz” ifadelerini kullanarak cevap verdi.