Siyaset
Giriş Tarihi : 19-08-2021 09:50   Güncelleme : 19-08-2021 09:54

Öz abisini daha önce imar müdürü yaptı, şimdi vekaleten yardımcılığına getirdi

Rize’de MHP’den seçilerek Belediye Başkanı olan Çayeli Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi, daha önce İmar Müdürü yaptığı ağabeyini bu kez vekaleten Belediye Başkan Yardımcısı olarak atadı.

Öz abisini daha önce imar müdürü yaptı, şimdi vekaleten yardımcılığına getirdi

Rize'nin Çayeli ilçesinin MHP’li Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi, Belediye Meclis üyelerinin "Vasfı yok, belediye işlerine karışamaz" sözleri üzerine ağabeyi Halil İbrahim Çiftçi’yi Belediye İmar Müdürü olarak göreve başlatmıştı. Bu kez ise Ağabey çiftçi başkan kardeşi tarafından vekaleten belediye başkan yardımcılığına getirildi. 

3 tane Başkan yardımcısı bulunan Çayeli Belediyesi’nde Tahir Aksoy  sadece Mali Hizmetler Müdürlüğü’nden sorumluyken, Genç Sami Çomoğlu İtfaiye Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Makine İkmal, Bakım ve Onarım Müdürlüğü ve Muhtarlık İşleri Müdürlüğü olmak üzere 4 birimden sorumluyken, Belediye Başkanının ağabeyi Halil İbrahim Çiftçi ise Fen İşleri Müdürlüğü, Yazı İşleri Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve kendisinin asaleten müdürü olduğu İmar ve Şehircilik Müdürlüğü olmak üzere 5 birimden sorumlu olarak vekaleten belediye başkan yardımcılığına atandı.