Gündem
Giriş Tarihi : 03-07-2021 10:04   Güncelleme : 03-07-2021 11:16

Profesör kazandığı tazminat davasıyla Rize’de et döner ekmek dağıttırdı

Rizeli Prof. Dr. Şaban Şimşek sosyal medyadan kendisine hakaret eden kişiye açtığı tazminat davasından kazandığı para ile hemşehrilerine döner ekmek dağıttırdı.

Profesör kazandığı tazminat davasıyla Rize’de et döner ekmek dağıttırdı

Alanı göz hastalıkları olan Rizeli Prof. Dr. Şaban Şimşek, sosyal medya üzerinden kendisine hakaret eden isimli şahıs hakkında tazminat davası açtı. Davanın sonucunda haklı çıkan Şimşek, şahıstan kazandığı 5 bin lira ile et döner ekmek yaptırarak Rize 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlara dağıttırdı. Gerçekleşen et döner ikramını ise Rize’de ücretsiz kitap dağıtması ile tanınan Araştırmacı-Yazar Recep Koyuncu üstlendi. Koyuncu dönerin yanında hazırlamış olduğu içerisinde 6 adet kitap olan paketleri de vatandaşlara dağıttı.

Rize 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda Rizelilere bedava kitap dağıtırken, kitap alanlara Prof. Dr. Şaban Şimşek’in tazminattan aldığı para ile hazırlattığı döner etmek ve ayranları da ikram eden Araştırmacı Yazar Koyuncu, “Rize ihtisas kütüphanesi olarak bugün yılın son etkinliğimizi yapıyoruz. RTEÜ Tip Fakültesi eski dekanı Prof. Dr. Şaban Şimşek Hocamız bu etkinliğimizde dağıttığımız döner ekmeği karşıladı. Rize’ de bir yandaş gazetecinin kendisi ile ilgili yazdığı yazı konusunda, o gazeteciden aldığı tazminatı bize göndererek döner ekmeğin ücretini karşıladık. Bizde bu gün içinde 6 kitap olan 150 çanta kitap dağıtımı yapıyoruz. Bu kültür hizmetinde insanımızın hem beynine hem de midesine katkı sunmayı uygun gördük. Bu güne kadar yılda 3-4 kez olmak üzere 22 kez bu meydanda Rizelilere kitap dağıtımı yaptık” dedi

Kitap dağıtım etkinliğinde konuşan Köksal Hapeloğlu ise Recep Koyuncu’nun büyük bir kültür hizmeti yaptığını kaydederek, “ Recep Koyuncu Hoca Rize konusunda araştırmalar yapıyor. Çok önemli bir arşiv oluşturdu. Ona destek olmak için buraya geldik. Türkiye’ in hiçbir yerinde böyle bir şey yapılmıyor sanıyorum. Recep Koyuncu hocamız çağdaş, devletini, milletini seven bir hocamız. İmamlık mesleği dışında çok değerli akademik çalışmalarda bulunmuştur” dedi

Bir başka katılımcı Sedat Toprak ise, “Rize ile ilgili tarihi kitaplar yazıyor. Sağdan soldan tedarik ettiği kitapları dağıtıyor. Yanına döner ve ayran koyuyor. Bunu yapan Recep Hocayı takdir etmek gerekiyor” dedi.