Kültür
Giriş Tarihi : 25-05-2022 21:08   Güncelleme : 25-05-2022 21:13

Recebim'den RİDEF'e kınama

Recebim Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF) tarafından düzenlenen Rize günlerinde neden olmadığını açıkladı.

Recebim'den RİDEF'e kınama

Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF) tarafından Rize Valiliği himayesinde İstanbul Yenikapı'da, 25-29 Mayıs tarihleri arasında 12'nci Rize Günleri düzenlenecek Düzenlenecek olan Rize günlerinde Recebim etkinlikte neden olmadığını sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayın ile açıkladı. Canlı yayında konuşan Recebim, "RİDEF oluşumunda neden yokum diye çok sorular aldım. Cevap veremedim. Ne kadar koca yürekli bir adamım ki ben koskoca RİDEF'i karıştıran bir adamım. Bunlar artık bir çete takımı. Adım gibi biliyorum ki Sayın Cumhurbaşkanımızın hiçbir şekilde haberi yoktur. Oda beni çok seven. Beni arabasına alıp dinleyen. Herkes beni dinliyor. Yalnız bu bir kaç kişi isim falan bilmem ben. Bu kibir abideleri diyeyim. İş bilmezler diyeyim. Dibinden başına kadar tuhaf bir durumlar" dedi.

"Saffet Mete'ye kınama mesajı yazdım"

Saffet Mete'ye kınama mesajı yazdığını dile getiren Recebim, "Akşam da sabahta sevgili komşum değerli belediye başkanımız Saffet Mete'ye kınama mesajı yazdım. Halbuki Saffet Başkan bunları Havalimanında uyarmış. Demiş ki biz RİDEF olarak İyidere'yi temsilen geleceğiz. Bu adam bizim İyidere'nin onuru, Rize'nin gururu, Türkiye'nin sevdiği bir adam. Bir sürü işlere imza atmış bir adam. 160 tane videosu olan 300'den fazla eseri olan bir adam. İnşallah Allah uzun ömür verirse nice eserler daha kazandıracağım. Bu kazandırdığım eserler RİDEF'i yönetenlere bütün Rizeli olan başkanlarımıza yazılıyor. Başta bana sonuçta bende bir Rizeliyim. Çok sorular var cevaplanmayan" şeklinde konuştu.

"RİDEF'in hiçbir oluşumlarında olmayacağım"

RİDEF yönetiminin başından sonuna kadar değişmediği takdirde hiçbir oluşuma katılmayacağını sözlerine yansıtan Recebim, "Şunu söz veriyorum. Bu RİDEF denilen çete oluşumu dibinden başına değişmediği takdirde hiçbir oluşumlarında olmayacağım. Her röportajımda da bunları yerden yere vuracağım. Kitap yazıyorum kitabımda büyük bir bölümünde hayatımı anlatacağım. Karadeniz müziğini anlatacağım. Verdiğim mücadeleri anlatacağım. Diyorum beni öldürtün ama bana da bir şey olursa bilin ki bu sebeplerden dolayıdır. Hiçbir korkumda yok kimseden. Sadece sevenlerime şikayetimdir hatta zil takıp oynuyorum. Utanan ben değilim. Başkana da aynısını dedim. Sizler utanın ben neden utanıyım ki. Çünkü benim sevenlerim bana böyle bir lakap taktı. Sen bizim kralımızsın" ifadelerine yer verdi.

"Bunların artık hep karşısındayım"

Hayatta olacağı sürece RİDEF'in her türlü karşısında olacağını dile getiren Recebim, "Oysa Rizeliler beni çok sever yalnız bu yönetim grupları, bu kibir abideleri çok değişik insanlar, yüreksiz insanlar. İşe para girdi. Biz parayı geçtik davet almadık. Ben zaten bundan dolayı açıklama yapma gereği duydum. Kim varsa bu RİDEF'te bu işlerle alakalı yönetimde kim varsa bunla ilgili Saffet başkanıma da fazla bir şey diyemiyorum. Ben dün akşam dedim ben yerinde olsam o oluşuma katılmazdım. Umarım Saffet başkanımda yanılgıya düşmez. Ben zaten bunların artık hep karşısındayım. Asla yanında olmayacağım. Allah'ım bana ne kadar ömür verdiyse bunların karşısında olacağım. Bunu da bangır bangır bağıracağım. Sırf bunları anlatmak için her davete de katılacağım. Ben Rizeliyim. Rize kültürü bu. Ben Rize kültürüne bunları kazandırdım. Karadeniz kültürüne bu kadar şeyler kazandırdım. Birbirlerine laf atarlar bir dahakine. Sayemde bu kültürde bulunun bir türkümü bile kelimesini duyan o zalimlere de hakkımı helal etmiyorum. Alayınıza hakkım haram zıkkım olsun. Bir de unutmayın keser döner sap döner gün gelir hesap döner belki Recebim'in ömrü yetmez ama gelecek olan nesil sizden olmazsa sizin çocuklarınızdan hesap sorar" dedi.

Flash53 AdminFlash53 Admin