Siyaset
Giriş Tarihi : 22-10-2020 19:39   Güncelleme : 22-10-2020 19:39

Recep Badoğlu'nun MHP İle İlişiği Kesildi!

MHP Ardeşen İl Genel Meclis Üyesi Recep Badoğlu’nun MHP genel merkezinin de onayı ile parti ile ilişkileri kesildi.

Recep Badoğlu'nun MHP İle İlişiği Kesildi!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ardeşen İlçe Başkanı Cemil Bayrak, yaptığı açıklamayla 2019 Yerel Seçimlerinde MHP’den seçilerek il genel meclisine giren Recep Berbeoğlu’nun parti ile kurumsal bağının kesildiğini dile getirdi.

MHP Ardeşen İlçe Başkanı Bayrak, yaptığı açıklamada “31 Mart 2019 yerel seçimlerinde partimizden il genel meclis üyesi olarak seçilen Recep Badoğlu’nun Milliyetçi Hareket Partisi ile kurumsal hiçbir bağı kalmamıştır. Saygıyla kamuoyuna arz ederim” ifadelerine yer verdi.

Ne olmuştu?
31 Mart 2019 yerel seçimlerinde MHP Ardeşen İl Genel Meclis Üyesi olarak seçilen Recep Badoğlu’nun, eski ilçe başkanı Serkan Esirgemez ardından göreve gelen yeni ilçe başkanı Cemil Bayrak ve yönetimi ile uyumlu çalışamadı. 

Geçtiğimiz hafta MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem bir dizi ziyaret için Rize’ye geldi. Rize Ziyaretinde Ardeşen’de muhtarlar ile bir araya gelen Erdem’e ve beraberindeki İl Başkanı İhsan Alkan’a, partilerinden seçilen il genel meclisi üyesi Badoğlu’nu şikayet etmesi üzerine MHP Rize İl Başkanlığı harekete geçti. Muhtarların serzenişine kulak veren MHP Rize İl Başkanlığı ve Genel Merkezi Badoğlu’nun parti ile ilişkisinin kesildiğini dile getirdi.