Asayiş
Giriş Tarihi : 11-08-2020 13:35

Rize'de 3 Katlı Cami Lojmanı Boşaltıdı!

Rize'de 3 Katlı Cami Lojmanı Boşaltıdı!

Dün öğle saatlerine başlayarak Rize’yi etkisi altına alan şiddetli sağanak yağmur nedeniyle bölgede birçok evi su bastı. 


Rize Merkez’e bağlı Akarsu Köyü’nde hemen derenin üzerine yapılan Çay alım yeri ve Cami nedeniyle tıkanan yatak, suyun taşmasına ve köyün sular altında kalmasına neden oldu. Yatağından akamayan dere yola taştı ve uzun süre yoldan ulaşım sağlanamadı. Caminin hemen karşısında bulunan apartmanın yanından akan küçük ırmağın taşması ise apartmanın yanından sel sularının akmasına neden oldu.  Apartmanda kimsenin bulunmaması olası bir kazanın önüne geçti. 


Köyün 3 katlı cami lojmanının arka duvarı ise yıkıldı. Duvarın yıkılması ile merdiveni balçık dolan apartmandan Cami imamı Abdullah Azaklı ve eşi son anda evi terk edebildi. Bir üst katında bulunan kiracı Mustafa Arıcı ise apartmanın duvarının yıkıldığını duyunca evde olan eşi ve 5 yaşındaki çocuğunu güçlükle evden çıkarta bildi. 


‘O korkuyu ben anlatamam’
Dışarda olduğu sırada evinin bulunduğu aparmana çamur dolduğunu öğrenen Mustafa Arıcı isimli vatandaş hemen evine gelerek eşi ve 5 yaşındaki oğlunu sel suları arasında evden çıkardı. Olayın şokunu atlatamayan Arıcı “Koşarak geldim, baktım ki evin arkasından su akıyor. Hemen 5 yaşındaki oğlumu evden çıkardım. O korkuyu ben anlatamam. Orayı öyle kopmuş, apartmana toprak girmiş görünce aklım gitti. Çamur akan yerden içetiye girdim, sürüne sürüne çocuğumu çıkardım önce, sonra gittim eşimi çıkardım. Daha da burada durmadım. Kızım işteydi, oğlum 5 yaşında ki Ömer Asaf Arıcı ve eşim Şükran Arıcı evdeydi sadece. Komşular bağırmışlar bizimkilere ama duymamışlar. Hoca ve eşi ben geldiğimde çıkmıştı” ifadelerini kullandı.