Asayiş
Giriş Tarihi : 20-08-2020 20:18

Rize'de ki Bıçaklı Saldırgan, Linç Olmaktan Son Anda Kurtuldu!

Rize'de ki Bıçaklı Saldırgan, Linç Olmaktan Son Anda Kurtuldu!

Rize'nin Fındıklı ilçesinde tartıştığı CHP'li kadınlara bıçak çeken Mustafa Alyazıcı, halk tepkisi ile karşılaşınca bıçak elinde karakola sığınmak zorunda kaldı.

 

Kadınlara yönelik sosyal medya paylaşımı yüzünden yaklaşık 1 ay önce göz altına alınarak ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılan Mustafa Alyazıcı, sokakta karşılaştığı kendinden şikayetçi olan kadınlarla söz münakaşasına girdi. Kendisine sosyal medya paylaşımları hakkında tepki gösteren kadınlara bıçak çeken Alyazıcı, karşısındaki kadınları önce korkutmak istedi. Daha sonra çevreden esnafların ve vatandaşların toplanarak bıçak çektiği kadınlara sahip çıktığını gören Alyazıcı hızla olay yerinden uzaklaşarak karakola sığınırken, yaşanan kovalamacada yaralanan Fındıklılı 1 vatandaş hastaneye kaldırıldı. 


Şahsın Fındıklı ilçesinde 2 gün önce kalp krizi geçirerek vefat eden 25 yaşındaki Alihan Şengül hakkında da sosyal medya hesabından paylaşımlar yaptığı, son olarak daha önce hakaret ettiği gerekçesiyle gözaltına alınmasına sebep olan kadınlar hakkında da “Allah sızın çocuklarınızın sonunuda Alihan Şengül gibi yapsın” şeklinde paylaşım yaptığı öğrenildi.