Asayiş
Giriş Tarihi : 17-07-2020 13:46

Rize’de ki selde ev ve caminin içi balçıkla doldu

Rize’de ki selde ev ve caminin içi balçıkla doldu

Rize’nin Çayeli ilçesinde 13 Temmuz tarihinde şiddetli yağış nedeniyle meydana gelen sel nedeniyle cami ve evlere balçık doldu.

 

Çevre belediyelerden de iş makinası yardımı alınan Rize’nin Çayeli ilçesinde şiddetli yağmurun yol açtığı heyelandan kaynaklı su baskınlarından dolayı işyerleri ve binaların çevreleri temizlenmeye başlandı. Temizlik çalışmaları sürdükçe ise bilanço daha da netleşiyor.

 

Sokak arasında bulunan binalara giren çamur ve balçığın kaldırılması zor olduğu için önce vidanjör yardımı ile alınıyor, sonrasında Şairler deresine boşaltılıyor. İtfaiye ekipleri tarafından ise sokaklar tek tek yıkanarak temizleniyor. 

 

Evin içi balçık doldu
Sel esnasında oturdukları binanın arkasında ki duvardan akan balçık Anne ve babasının yaşadığı eve dolan Ali Karaduman isimli mahalle sakini 8 bin TL civarında bir zararı olduğunu dile getirdi. Karaduman “Arka çıkış kapımızın üzerinde taş bir duvar var. O duvarlardan sızan su, taş, toprak çıkış kapısının altından içeriye sızdı. İçeriye sızınca da bu çamur oluştu. İçerideki eşyalar gitti, yapacak da bir şey yok. Ortalama 7-8 bin lira zararımız oldu. belkide fazladır yani, o kadar da hesabını bilmiyorum” dedi.

 

Cami balçıkla doldu
Yaşanan afet sonucunda Çayeli merkez Fatih Sultan Mehmet Çarşıbaşı Camii'de balçıkla doldu. Ekipler caminin içerisindeki su ve balçığı tahliye edebilmek için çalışıyor.