Rize Haberleri
Giriş Tarihi : 30-08-2020 17:55

Rize'de Muhtardan Kovit-19 İsyanı!

Rize'de Muhtardan Kovit-19 İsyanı!

Rize Merkez'e bağlı Yemişlik Köyü (Saraynoz) muhtarı Süleyman Sultan Koç, köyüne sosyal medya üzerinden tepki göstererek "Lütfen Allah aşkına herkes ama herkes karantina kurallarına uysun" ifadelerini kullandı.

 

Şikayet etmek yerine FaceBook'tan yalvardı!

Köyde bazı vatandaşların karantina kurallarına uymadığını ve halkın sağlığını tehlikeye düşürdüğünü dile getiren Muhtar Koç paylaşımında şu ifadelere yer verdi;

"Yemişlik Köyünün saygıdeğer vatandaşları; Kovid-19’ sandığınızdan daha hızlı yayılıyor, köyümüzde Covid-19 hasta sayısı 30 a yaklaştı, Rize'de gün içinde 5. Ölüm olayı yaşanırken toplamda ölü sayısı 36’ya yükseldi. Malesef; Köyümüzde de bazı duyarsız vatandaşlar maske konusunda dikkatli davranmadıkları gibi, bazı vatandaşlarımızda Test olduktan sonra karantına kurallarına uymayarak hastalığın yayılmasına neden oluyor. böyle devam ederse bütün köyü karantina altına almaktan başka çare kalmayacak, bu da köyümüzün çay zamanı mağdur olacağı anlamına geliyor, Lütfen Allah aşkına herkes ama herkes karantina kurallarına uysun, kimse kusura bakmasın karantina kurallarına uymayan ve maske takmayıp, mesafeye uymayan arkadaşlarımızı ısrarla uyaralım, lütfen Allah aşkına. Üzgünüm; Böyle giderse Köyümüzü karantina altına alınmasına engel olamayacağız"