Asayiş
Giriş Tarihi : 14-08-2020 15:05

Rize'de Oynanan Horona Ceza Yağdı!

Rize'de Oynanan Horona Ceza Yağdı!

Çamlıhemşin, Kavrun Yaylasında Covid-19 Pandemi kurallarına uymayarak horon oynayan kişilere idari para cezası uygulandı.

 

Covid-19 Pandemi sürecinde sosyal mesafe ve maske kurallarına uymayarak Çamlıhemşin ilçesine bağlı Kavrun Yaylasında horon oynayıp sosyal medya üzerinden paylaşan vatandaşlar, Rize İl Jandarma Komutanlığınca tespit edilerek idari para cezası uygulandı.

 

İl dışına olduğu tespit edilen 3 şahsa ise idari para cezası uygulanması için adres tespiti yapılarak, bulundukları Mülki Amirlikler ile gerekli yazışma yapıldı.


Vali Çeber, yapılan bilgilendirmelerin ardından, yeni kontrollü normalleşme sürecinde vatandaşlarımıza daha büyük sorumluluklar düştüğünü ifade ederek. “Bireysel olarak özellikle ‘maske, mesafe ve hijyen’ kurallarına hassasiyetle dikkat etmemiz gerekiyor. Bu doğrultuda il genelinde yapacağımız denetimler devam etmekte ve gerektiğinde idari para cezaları uygulanarak suç duyurusunda bulunulmaktadır” dedi.


Vali Çeber, ayrıca Cavid-19 Pandemi kurallarına uygun hareket ederek pandemi süreci ile verilen mücadeleye destek olan vatandaşlara teşekkür etti.