Asayiş
Giriş Tarihi : 24-09-2020 10:27   Güncelleme : 24-09-2020 10:27

Rize İYİ Parti'de Kumar skandalı

Rize İYİ Parti'de Kumar skandalı

Rize İl Jandarma Komutanlığı tarafından Fındıklı ilçesinde bir evde yapılan adli aramada 9 kişinin kumar oynadığı tespit edildi. Evde kumar oynatan İyi Parti Rize il Başkan Yardımcısı Şinası Yıldız ve beraberindeki 8 kişiye 37 bin 500 lira para cezası uygulandı.

Kumar oynayanlardan birinin üzerinde ruhsatsız silah bulunurken, evde bulunan 9 kişiye kumar oynamak ve sosyal mesafeyi ihlalden toplam 37 bin 350 lira idari para cezası uygulandığı ve şahıslar hakkında adli işlemler için sürecin başlatıldı.
Rize Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Fındıklı İlçesi Gürsu Köyünde İyi Parti Rize il Başkan Yardımcısı Şinası Yıldız’ın evinde yapılan adli aramada evde bulunan toplam 9 kişinin iskambil kağıtları ile kumar oynadıkları tespit edildiği ifade edilerek, Jandarma personelini gören şahısların kumar kağıtlarını yakmaya çalışarak imha etmeye çalıştıkları kaydedildi.

Gerekli önlemlerin alınmasının ardından evde yapılan aramada bir kişinin üzerinde ruhsatsız silah bulunduğu ve evde bulunan 9 şahsa kumar oynamak ve sosyal mesafeyi ihlalden toplam 37 bin 350 TL idari yaptırım cezası uygulandığı kaydedilen açıklamada adli işlemler için süreç başlatıldığı ifade edildi.