Eğitim
Giriş Tarihi : 17-06-2022 18:53

Rize protokolü karneleri dağıttı

Rize Valisi Kemal Çeber ve Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin ilkokul öğrencilerine karnelerini dağıttı.

Rize protokolü karneleri dağıttı

Rize’de Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 57 bin 655 öğrencinin bugün karne heyecanı yaşadı. Rize Valisi Kemal Çeber ve Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Doğuşçay İlköğretim öğrencileri ile beraber karne heyecanını yaşadı. Karne Dağıtım Törenine İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen’de katıldı. Bir buçuk yılın ardından yüz yüze eğitimle buluşan öğrenciler karnelerini bugün aldı. Rize Doğuşçay ilkokulunda düzenlenen törende; Rize Valisi, Rize Belediye Başkanı ve Milli Eğitim Müdürü sınıf sınıf gezerek ziyaretleri ile karnelerini çocuklara takdim ettiler.

Rize’de 57 bin 655 öğrenci karne aldı
Bütün karne alan öğrencileri tebrik ettiğini sözlerine yansıtan Rahmi Metin, “Rize’de 57 bin 655 Türkiye genelinde ise 18 milyon öğrencimiz karne alıyor, buda ülkemizin gençliğini, dinamizmini ve aktivitesini gösteriyor. Bütün çocuklarımızı tebrik ediyorum” dedi.

Tatilde öğrencilerin sadece ders çalışmaları değil gezip tozmaları gerektiğini söyleyen Metin, “Çocuklarımızın sadece akademik anlamda kitap okumaları ders çalışmaları değil, tatilde oynamaları da gezmeleri de arkadaşları ile bir araya gelmeleri de bir öğrenmedir. Doyasıya tatillerini yapmalılar ki önümüzdeki sezona zinde ve motivasyonları daha yüksek başlasınlar” şeklinde konuştu.

AdminAdmin