Rize Türk Eğitim Sen HDP'li Garo Paylan hakkında suç duyurusunda bulundu

Türk Eğitim Sen Rize Şubesi yönetim kurulu üyeleri, TBMM’ye sözde Ermeni soykırımının tanınmasını içeren kanun teklifi veren HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Asayiş
Giriş Tarihi : 29-04-2022 19:03
Rize Türk Eğitim Sen HDP'li Garo Paylan hakkında suç duyurusunda bulundu

Türk Eğitim-Sen Rize Şubesi yönetim kurulu üyeleri, Rize Adliyesi’ne giderek HDP li Garo Paylan hakkında dokunulmazlığının kaldırılması ve cezalandırılması için Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Adliye çıkışında açıklamada bulunan Şube Başkanı Murat Köseoğlu, "Bilindiği üzere 22.04.2022 tarihinde TBMM de yapılan oturumda PKK'nın siyasi kanadı HDP'nin Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan bölücü mesaisine devam etmiş olup, TBMM'ye sunduğu ahlaksız kanun teklifinde TBMM'nin sözde Ermeni soykırımı yalanını kabul etmesini savundu, dönemin değerli devlet adamları Enver Paşa, Talat Paşa ve Cemal Paşa'yı ahlaksızca hedef almıştır, HDP'li Paylan Türk Milleti'ne meydan okumaktadır, dokunulmazlığının kaldırılması ve cezalandırılması gerekmektedir" dedi

Köseoğlu devam eden konuşmasında, "1915’te tehcir tedbirini alan dönemin İttihat ve Terakki Hükümetini minnetle anıyoruz. Tehcir uygulanmasaydı, belki de 4 yıl sonra vermiş olduğumuz Kurtuluş Savaşımızın seyri değişecekti. Şunu da görmek lazım; milletimizi arkadan vuran, işgalci ülkelerle iş birliği yapan ve devlete isyan edenlere karşı alınabilecek en hafif tedbir olarak tehcir uygulaması hayata geçirilmiştir. Ne bekleniyordu ki? Masum ahaliyi katleden Taşnak çetelerine, adeta soykırım yaparcasına çocuk, kadın, yaşlı demeden vahşice öldüren, ülkemizin işgal edilmesi için yabancı güçlerle iş birliği yapanlara devlet seyirci mi kalacaktı? Şöyle bir tarihe bakılsın; böylesi faaliyetler içerisinde olan gruplara karşı başka ülkelerde nasıl muamele edilmiş" ifadelerini kullandı.

Flash53 AdminFlash53 Admin

YORUMLAR