Asayiş
Giriş Tarihi : 12-10-2020 15:25   Güncelleme : 12-10-2020 15:25

Rize Valiliği'nden Dolandırıcılık Uyarısı!

Rize Valiliği tarafından yapılan açıklamayla Rize Valisi Kemal Çeber'in adı kullanılarak vatandaşın dolandırılmaya çalışıldığı ve konu hakkında herkesin dikkatli olması gerektiği dile getirildi.

Rize Valiliği'nden Dolandırıcılık Uyarısı!

Rize Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklama ile esnafların ve vatandaşın iyi niyeti dolandırıcılar tarafından istismar edilerek, Vali Kemal Çeber'in ismi ile para istendiği dile getirildi.

Yapılan açıklamada "Son günlerde; bazı art niyetli kişi veya kişilerin Rize Valiliği ve hatta bizzat Rize Valisi Kemal Çeber ismini kullanarak, İlimizde faaliyet gösteren esnaflar ile Rize dışındaki hayırseverlerimizin iyi niyet duyguları istismar ederek, çeşitli bahanelerle bağış adı altında yardım talebinde bulunduğuna dair duyumlar alınmaktadır. Sayın Valimizin şahsı veya hiçbir devlet kurumu ya da görevlisi tarafından vatandaşlardan bu gibi taleplerde bulunulması mümkün değildir. Bu itibarla; başta Valimiz Kemal Çeber olmak üzere vali yardımcılarımız, kaymakamlarımız, herhangi bir kamu kurumunun veya kamu yöneticisinin adı kullanılarak, ihtiyaç sahiplerine yardım toplama adı altında görüşülen esnaf ve vatandaşlarımız yardım talep eden kişilere itibar etmemelidir. Esnaflarımız ve vatandaşımız böyle bir durumla karşılaştığı takdirde hiç vakit kaybetmeksizin, Valiliğimize veya Emniyet Müdürlüğünün 155, Jandarma Komutanlığının 156 numaralı hatlarını arayarak ihbarda bulunmaları ve kesinlikle herhangi bir ödeme yapmamaları önem taşımaktadır" ifadelerine yer verildi.