Ekonomi
Giriş Tarihi : 29-10-2020 20:54   Güncelleme : 29-10-2020 21:39

Rize WossWoss Kafe Sahibi Gökhan Bakır Piyasayı Değerlendirdi!

WossWoss Kafe Sahibi Gökhan Bakır, dünya genelinde gıda fiyatlarında yükselme yaşandığını bu yükselmenin kafe sektörünü de olumsuz yönde etkilediğini dile getirdi.

Rize WossWoss Kafe Sahibi Gökhan Bakır Piyasayı Değerlendirdi!

2020 yılı Ekim ayına göre gıda ham maddesindeki yüzde 32 oranında ki artışın tezgahlara, dolayısıyla kafe sektörüne de olumsuz yansıdığını ifade eden WossWoss Kafe sahibi Gökhan Bakır “Baktığımızda bizim müşterilerimize sunduğumuz ürünlerin fiyatları aynı seyrinde fakat ürünleri çıkartmak için yapılan alışverişlerde sürekli artış var. Bu da sadece bizi değil tüm kafe ve lokantacılık sektörünü de olumsuz yönde etkiliyor” dedi.

Maliyetlerin yüksek olmasına rağmen ayakta durmaya çalıştıklarını dile getiren Bakır “Baktığımızda maliyetlerimiz pandemi ile birlikte arttı. Müşteri sayısı ve azaldı. İnsanlar eskisi gibi rahat bir şekilde kafelerde zaman geçirmiyor. Çalışanlarımız pandemiden önce nasılsa yine aynı şekilde çalışıyor. Biz hizmet sektörü olduğumuz için kısa çalışma ödeneğinden yararlanamıyoruz. Yararlansak çalışma saatlerinden arda kalan zamanda müşterilere kim hizmet edecek. Bu nedenle maliyetlerimiz çok yüksek ama yine de ayakta durmaya çalışıyoruz. Hizmet sektörü olduğumuzdan dolayı hayat akışının sekteye uğraması bizleri olumsuz etkiliyor. Biz tedbirlerimizi aldık ve şimdi devletimizden esnaflara maddi destek vermesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.